28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ ۰۸:۳۳:۳۶
کد مطلب:  590540
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش :
رشد 9/7 درصدی عملکرد سالانه معاونت آموزش ابتدایی

نشست توجیهی طرح ها و برنامه های وزارت آموزش و پرورش در حوزه آموزش ابتدایی با حضور معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در سالن همایش آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش  با اشاره به اینکه برای توسعه آموزش ابتدایی در سال های اخیر گام های ارزنده ای برداشته شده است ، اظهار داشت: بر اساس ارزیابی عملکرد سالانه ،معاونت آموزش ابتدایی ، امسال از رشد 9/7 درصدی برخوردار بوده است که این امر میسر نمی گردید جز با تلاش همگی همکاران در این حوزه و به ویژه آموزگاران سخت کوش دوره ابتدایی در کلاس های درس.

حکیم زاده، با سپاس از تلاش های صورت گرفته در در حوزه ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، تاکید کرد: آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با توجه به تنوع بسیار زیاد فرهنگی و قومیتی که در این استان وجود دارد در این حوزه موفق عمل کرده است و توانسته است از رشد خوبی برخوردار باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هر کجا ما به معلمین و همکاران فرهنگی اعتماد کنیم نتایج درخشانی می بینیم ، تصریح کرد: معلمین ما علی رغم همه سختی ها و فشارها از تمامی فرصت ها در راستای اهداف آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین استفاده می کنند.

این مقام مسئول، مهمترین اصل و مبنا در آموزش ابتدایی را قرار دادن قرآن به عنوان کتاب اصلی زندگی دانست و افزود: آموزش قرآن باید بر مبنای تربیت محتوایی شکل گیرد نه تربیت شکلی و ظاهری.

حکیم زاده با تاکید بر اینکه تفکر قرآنی باید در نگاه و رفتار ما جاری و ساری باشد تا در دانش آموز تاثیر بگذارد، تصریح کرد: رفتاری که معلم و مربی سر کلاس باید داشته باشد باید برگرفته از رفتار و سیره پیامبر اکرم (ص) باشد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش ، اصالت تشویق و عفو و گذشت را بر اساس قرآن کریم یکی از اصل های دیگری دانست که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و یادآور شد : بر اساس این اصل کوچکترین نیکی ها را هم باید مورد تشویق قرار دهیم و بدی ها را مورد عفو و بخشش .

وی افزود: اصالت کار جمعی و مشارکت از دیگر اصل هایی است که باید در کلاس و مدرسه به آن توجه جدی شود و دانش آموزان را در راستای انجام کار گروهی تشویق و تقویت کرد.

حکیم زاده با تاکید بر اینکه رقابت پروری که در دانش آموزان به واسطه برگزاری آزمون های مختلف به وجود آورده ایم اثرات بسیار مخربی در بزرگسالی و آینده آنان خواهد داشت ، تصریح کرد:  در نظام تربیتی هرگز نباید دانش آموزان را طبقه بندی کرد و اصل را باید بر این گذاشت که همگی دانش آموزان در زمره بهترین ها می باشند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش  در پایان خاطرنشان کرد: تقسیم یک نگاه مهربان از سوی معلم بسیار موثر بوده و شادی و نشاط را در بین دانش آموزان فراهم می آورد.

 

 

به اشتراک بگذارید :