26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۱۰:۵۰:۵۱
کد مطلب:  589865
مدیر آموزش و پرورش کهریزک:
پیشگیری از آسیب های اجتماعی باید دغدغه مدیران مدارس باشد

جلسه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سوء مصرف مواد مخدر با حضور اعضای کمیته پیشگیری آموزش و پرورش کهریزک در اتاق شورای این اداره برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از کهریزک، محمد رضا افضلی نیا مدیر آموزش و پرورش کهریزک ،گفت: بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان برای حل مشکلات درهنگام مواجه شدن با آن، می تواند کمک بسزایی در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشد.

وی افزود: استفاده از مدرسین متخصص در کارگاه های آموزش خانواده، از دیگر برنامه های مناسب و کارآمد در این زمینه می باشد.

افضلی نیا،ادامه داد: منطقه کهریزک با توجه به پراکندگی روستایی و مهاجرپذیر بودن، تلاش و پشتکار بسیاری را می طلبد که این جزء همکاری همه جانبه میسر نخواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش کهریزک در ادامه با تاکید بر اینکه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سوء مصرف مواد مخدر باید دغدغه مدیران مدارس باشد، تصریح کرد: برقراری ارتباط عاطفی و دوستی مناسب بین دانش آموزان با مدرسه، در مطرح کردن مشکلات خود و دادن مشاوره مناسب به آنان از دیگر موارد ضروری در این امر بوده که باید توجه خاصی به آن شود.

این مقام مسئول، ریشه یابی مشکلات و معضلات پیش روی دانش آموزان، را یکی از موارد مهمی دانست که می تواند در حل آن کمک بسزایی کند .

شایان ذکر است، در پایان اعضای حاضر به ارائه پیشنهادات و نظرات خود و همچنین ارائه راهکارهای مناسب در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و سوء مصرف مواد مخدر در منطقه پرداختند.

به اشتراک بگذارید :