3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۰۹:۴۲:۰۶
کد مطلب:  589766
سرپرست آموزش و پرورش ملارد خبر داد:
آغاز طرح پیشگیری اولیه در برابر آسیب های اجتماعی

سرپرست آموزش و پرورش ملارد از آغاز طرح پیشگیری اولیه در برابر آسیب های اجتماعی در مدارس ملارد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ملارد، طیب رضایی فر سرپرست آموزش و پرورش ملارد از آغاز طرح پیشگیری اولیه در برابر آسیب های اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح که در سه سطح معلمان، دانش آموزان و والدین اجرا خواهد شد، تا پایان سال 1396، دو هزار و صد  نفر از همکاران فرهنگی سه مقطع تحصیلی ، یک هزار نفر از والدین پیش دبستان و دبستان و ششصد دانش آموز مقطع متوسطه دوره اول ملارد را تحت پوشش قرار می دهد.

 

وی افزود: در این طرح آموزش معلمان با هدف پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر و آگاه سازی دانش آموزان صورت می پذیرد.

 

رضایی فر، آگاه سازی و بالابردن سطح اطلاع اولیا دانش آموزان در رابطه با پیشگیری از آسیب های اجتماعی را یکی دیگر از اهداف این طرح بر شمرد و ادامه داد: کارگاه های آموزشی همتایان برای والدینی که سطح تحصیلات بالاتری دارند برگزار گردیده و والدین مهارت های رفتاری را به یکدیگر آموزش خواهند داد.

 

این مقام مسئول ،تصریح کرد: آموزش مهارت های تاب آوری و ارائه حمایت ها و مداخلات روانی و اجتماعی توسط مدرسین مشاوره برای دانش آموزان مقطع متوسطه دوره اول که در معرض خطر هستند یا آسیب دیده اند اجرا خواهد شد.

 

گفتنی است،در مدارس ملارد طرح های رشد مدار ویژه دانش آموزان سه مقطع و جشنواره نوجوان سالم با تحت پوشش قرار دادن معلمان، دانش آموزان و والدین در قالب آموزش نهضت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حال اجرا می باشد.

به اشتراک بگذارید :