16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۰۸:۲۴:۱۸
کد مطلب:  589619
مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در ماهنشان:
افزایش توانمندی های اولیا و مربیان و هماهنگی با تحولات دنیای جدیداز الزامات است

فرید باباخانی مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در دوره آموزش خانواده ویژه اولیای مدارس شهر ماهنشان بر ضرورت افزایش توانمندی های اولیا و مربیان و هماهنگی با تحولات دنیای جدید تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از ماهنشان، دوره آموزش خانواده ویژه اولیای دانش آموزان مدارس شهر ماهنشان با حضور فرید باباخانی مشاور اجرایی مدیر کل، در محل سالن شهید آوینی شهر ماهنشان برگزار شد.

باباخانی در این مراسم با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مشترک اولیا و مربیان تربیت است، اظهار داشت: تربیت فرایندی است که به انسان معنا می بخشد و دانش آموزان در بستر برنامه های فرایند محور مدارس به این معنا دست می یابند.

وی با بیان این که انسان ها در اثر تربیت تجربی و هدایت تکوینی به مراتبی از تعالی دست می یابند، مولفه های اصلی تربیت را خانواده، مدرسه و جامعه برشمرد و بر حرکت هدفمند هر سه مولفه، جهت دست یابی به  حیات طیبه به عنوان هدف نهایی سند تحول بنیادین  تاکید کرد.

مشاور اجرایی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان،تربیت را مقوله ای پیچیده ، حساس و زمانبر دانست و با اشاره به این که تغییرات سریع موجود در عصر حاضر خانواده ها و مدرسه را با چالش های فراوان و اساسی مواجه نموده است، افزود: اولیا و مربیان باید هماهنگ با تحولات دنیای جدید تواناییهای خود را برای تربیت شهروندانی جهانی افزایش دهند.

به اشتراک بگذارید :