16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ ۰۷:۳۲:۳۷
کد مطلب:  589482
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در برنامه هفته امور تربیتی خرمدره :
تربیت امری فنی ، پیچیده و زمانبر است / توسعه و تقویت مهارت های زندگی دانش آموزان یکی از اولویت های اصلی ما است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در برنامه گرامیداشت روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی شهرستان خرمدره گفت : تربیت امری فنی ، پیچیده و زمانبر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورذش استان زنجان به نقل از دفتر معاونت پرورشی،محمود عباسی در برنامه گرامیداشت روز امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی شهرستان خرمدره گفت : معلمین  و مربیان عنصر اصلی آموزش و پرورش هستند و جامعه و مسئولین باید با زبان شکر و تشکر عملی با آنها صحبت کنند.

وی افزود : کسانی که شرایط و اتمسفر آموزش و پرورش را نمی شناسند باید بدانند که تعلیم و تربیت امری فنی ، تخصصی ، پیچیده و زمانبر است و هویت و استقلال آموزش و پرورش باید حفظ شود .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با اشاره به مباحث مربوط به خود زنی و اقدام به خود کشی در جامعه  افزود : امروز دیگر نمی توان اطلاعات وآسیب های اجتماعی و همچنین  نتایج تحلیل ها و آزمون های مشاوره ای را محرمانه دانست و با ادبیات سنگین و رسمی صحبت کرد، بلکه شفافیت در بحث فعالیت های مشاوره می تواند به حل مشکلات و ارائه راه حل کمک کند که این شفافیت در حوزه مشاوره این شهرستان وجود دارد و پیشنهاد می شود  از پتانسیل خوب مشاوران و مربیان نیز در جلسات مدیران و مخصوصا در بحث آموزش استفاده کرد.

عباسی در ادامه ابراز داشت:  امور تربیتی به عنوان یک نهاد پیشرو پس از تاسیس و در ۱۰ سال اول عمر خود به انقلاب و نظام تعلیم و تربیت کشور ادای دین کرده است  و در دوران دفاع مقدس نیز خیلی از شهدا اختصاصا ماحصل تربیت مربیان تربیتی هستندو

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت : با توجه به تکلیف سند تحول بنیادین  توسعه و تقویت مهارت های زندگی دانش آموزان با تاکید بر سبک زندگی ایرانی اسلامی یکی از اولویت های اصلی امروز معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پروئرش استان می باشد.

عباسی با اشاره به آسیب های اجتماعی و افزایش خشم و خشونت در عرصه عمومی جامعه بعنوان مقابلعه با این آسیب ها باید در مدارس اخلاق گستری کنیم و آموزش های قرآنی و گسترش فعالیت های قرآنی در این راه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

به اشتراک بگذارید :