28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۲:۱۸:۲۹
کد مطلب:  588987
مدیر آموزش و پرورش قرچک:
برگزاری همایش برگزیدگان حوزه پرورشی و تربیت‌بدنی

همایش برگزیدگان حوزه پرورشی و تربیت‌بدنی با حضور مسؤولان شهرستان قرچک در کانون ملائک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل  آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قرچک ، نیکبخت مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: مربیان و معاونان پرورشی در مدارس باید مورد اعتماد دانش‌آموزان باشند تا مشکلات، موارد درسی و غیردرسی را با آنها مشورت کنند.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع)، که هیچ ثروتی بالاتر از عقل نیست و هیچ فقری بالاتر از جهل و نادانی نیست تاکید کرد: بالاترین میراث انسان ادب اوست و بزرگ‌ترین پشتیبان انسان مشاوره و مشورت با افراد داناست.

 

نیکبخت با گرامی داشت نام و یاد و خاطره دو شهید امور تربیتی شهیدان باهنر و رجایی ،تصریح کرد: شهیدان رجایی و باهنر بنیان‌گذار امور تربیتی در آموزش‌ و پرورش بودند و این دو شهید محصول با ارزش آموزش‌ و پرورش هستند.

 

مدیر آموزش و پرورش قرچک ادامه داد: بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تمام تلاش آموزش‌ و پرورش، تربیت دانش‌آموزان در مسیری اسلام بوده است و در این مسیر، 36 هزار دانش‌آموز شهید و شش هزار معلم شهید را در اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم انقلاب کرده است.

 

 

مدیر آموزش‌ و پرورش قرچک ،یادآورشد: مسیر و هدف آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین مشخص‌شده و همه ما در مدارس ساحت‌های شش‌گانه تربیتی را باید به یک اندازه اهمیت داده و یکی را بر دیگری بالاتر مدنظر قرار ندهیم.

 

نیکبخت، گفت: اگر تربیت و آموزش در کنار یکدیگر قرار بگیرند، می‌توانیم به‌جرئت بگوییم که آموزش‌ و پرورش موفق خواهد بود و اگر این دو مقوله از هم جدا شوند آینده خوبی در آموزش‌ و پرورش نخواهیم داشت.

 

وی ادامه داد: مربیان و معاونان پرورشی در مدارس باید افراد مورد اعتماد دانش‌آموزان باشند تا مشکلات، موارد درسی و غیردرسی را با آن‌ها مشورت کنند.

 

 

مدیر آموزش‌ و پرورش قرچک در پایان خاطرنشان کرد: مربیان پرورشی باید امین دانش‌آموزان باشند و اگر به مشکلات و سخنان دانش‌آموزان را گوش‌داده و اقدام منطقی نداشته باشند، مطمئن باشید دانش‌آموز به بی‌راهه نخواهند رفت.

به اشتراک بگذارید :