26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ۱۰:۳۲:۴۷
کد مطلب:  587063
معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
برگزاری اولین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی

معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری اولین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران به میزبانی منطقه قرچك خبر داد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اعلام این خبر، گفت: با توجه به تأثیر منحصر به فرد و قابل توجه فعالیت های آزمایشگاهی در یادگیری علوم تجربی، افزایش جذابیت آموزشی، ایجاد انگیزه یادگیری در دانش آموزان، تسهیل درك عمیق مفاهیم درسی و افزایش مهارت دانش آموزان در به كارگیری وسایل و مواد آزمایشگاهی این دوره از مسابقات برگزار می گردد.

شفیع پور، دستیابی به سطوح بالاتر حیطه های یادگیری مانند تجزیه و تحلیل و حل مسئله از روش هایی كه معلمان را در استفاده بهینه از وسایل آموزشی توانمند می سازند ضروری دانست و افزود: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز توسعه پژوهشگری و افزایش توانمندی های حرفه ای به شكل فردی و گروهی میان معلمان و تبادل تجارب و دستاوردها در سطح محلی و ملی و ایجاد فرصت های بازآموزی مستمر علمی و توانمندسازی معلمان مورد تصریح و تأكید قرار گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه این مسابقه در دو بخش كتبی و آزمایشگاهی برگزار گردید؛ یادآور شد: آزمون كتبی به صورت انفرادی و آزمون آزمایشگاهی به صورت تیمی بر گزار گردید و تعداد تیم های شركت كننده از هرمنطقه بر اساس جمعیت دانش آموزی آن منطقه در نظر گرفته شده بود.

 

معاون آموزش متوسطه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: امید واریم با برگزاری این مسابقات زمینه شركت فعال دانش آموزان در انجام كارهای آزمایشگاهی بیشتر فراهم گردد و دانش آموزان بتوانند در درستی مطالب نظری پژوهش نمایند.

گفتنی است ،در این دوره از مسابقات علی یوسف پور و محسن بیات از منطقه ملارد رتبه اول ،حمیده علی آبادی، منصوره جدیدی، محبوبه پرویزیان و مهیا محمدی از منطقه ملارد رتبه دوم ،فریبرز صالح، زهرا رحیمی نژاد از منطقه ورامین و خدیجه مغانی و مریم محمدی اشناری از منطقه اسلامشهر رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :