20 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ ۲۳:۵۵:۰۰
کد مطلب:  585913
رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان :
حذف آزمون های تیزهوشان، حدف نخبه پروری نیست بلکه اصلاح فرایند است

رییس اداره آموزش دوره دوم ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان : حذف آزمون ها، حدف نخبه پروری نیست بلکه اصلاح فرایند است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، نظریان ظهر امروز در جلسه شورای اداری کارکنان آموزش و پرورش استان اصفهان در خانه معلم شماره 3 اظهار کرد: در راستای توسعه آموزش فرهنگ شهروندی در مدارس و اسناد فرادستی، اداره آموزش ابتدایی جزوه آداب شهروندی و سبک زندگی را ویژه دانش آموزان پایه ششم تولید محتوا کرد و در اختیار دانش آموزان پایه ششم توزیع کرده است.

وی در ادامه با اشاره به خرید خدمات آموزشی، افزود: در راستای کیفیت بخشی به مدارس، طرح خرید خدمات انجام شد و هم اکنون 21 منطقه استان مجری این طرح هستند به طوری که هم اکنون کلاس های خرید خدمات نواحی و مناطق و استان به صورت نظارت بالینی اداره می شوند و فعالیت های آنها نیز در حال رصد شدن هستند.

نظریان ادامه داد: در راستای استرس زدایی دانش آموزان در تعطیلات نوروز و استفاده بهینه از تعطیلات، نه تنها ارائه هر گونه تکلیف تحت هر عنوان ممنوع است بلکه دریافت هرگونه پول بابت این موضوع نیز ممنوع شده است 

وی عنوان کرد: حذف آزمون تیزهوشان، یکی از منطقی ترین تصمیماتی بود که گرفته شد.

وی تصریح کرد: از ویژگی های ارزشیابی کیفی و توصیفی، از می توان به یادگیری در فضایی مملو از ارامش روانی، تمرکز بر تفاوت های فردی، مقایسه هر دانش آموز با خودش و ... اشاره کرد.

نظریان با اشاره به آسیب های ناشی از برگزاری آزمون ورودی تیزهوشان افزود: انحراف از جریان تعلیم و تربیت صحیح با توجه به تعریف، مغایرات با روح ارزشیابی کیفی توصیفی در دبستان، رشد تک بعدی و توجه به ساحت تربیت علمی دانش آموزان، برچسب خوردن و تافته جدا بافته شدن، عدم توجه به شرایط زندگی عادی در کنار سایر دانش آموزان، برگزاری کلاس های فوق برنامه حجیم، حاکمیت رقابت به جای رفاقت در مدرسه، عدم توجه کافی به مهارت های زندگی در آموزش و ...از جمله این آسیب ها هستند.
 

به اشتراک بگذارید :