2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ ۱۷:۵۷:۲۱
کد مطلب:  585390
مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش در پاکدشت:
آموزش و پرورش باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود

نشست کارشناسان مسئولان ، کارشناسان امور شوراها ، مدیران مدارس هیات امنایی و وابسته شهرستان های استان تهران باحضور مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش و معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پاکدشت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، رسول پاپایی مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش با اشاره به قدمت بحث مشارکت در جوامع بشری ، اظهار داشت: مشارکت به عنوان یک راه حل اساسی در تاریخ بشر و در همگی اعصار همیشه مورد توجه بوده است .

وی افزود: در بحث آموزش و پرورش و نظام تعلیم وتربیت دانش آموزان ،همیشه به مبحث مشارکت توجه شده و این پدیده ای جدید و نوظهور نیست.

پاپایی، با تاکید بر اینکه امروز آموزش و پرورش فقط خواندن و نوشتن نیست، تصریح کرد: امروزه در دنیا کیفیت آموزش و پرورش بسیار مورد تاکید است ، چرا که این توجه به کیفیت است که شهروند متمدن را به ارمغان می آورد.

این مقام مسئول،  با تاکید بر اینکه تا وقتی ، آموزش همگانی ابتدایی را جدی نگیریم به توسعه پایدار در تمامی زمینه ها دست نخواهیم یافت، یادآورشد:امروزه در دنیا با این نتیجه رسیده اند که آموزش و پرورش باید محور اصلی جامعه قرار گیرد و به یک گفتمان و دغدغه ملی تبدیل شود.

مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش، قانون شوراها را یکی از بهترین،جامع ترین و کاملترین قوانین در بحث نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود:اگر به درستی به این قانون توجه شده بود امروز آموزش و پرورش به راحتی می توانست تمامی نیاز های خود را مرتفع سازد.

پاپایی ، ادامه داد: وظیفه شوراهای آموزش و پرورش، نظارت، برنامه ریزی و اجراست و نباید شان آن را در حد گزارش دهی پایین آورد.

 مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در نظام آموزش و پرورش باید تا حد امکان از تنوع مدارس کم شود، تاکید کرد: نظام آموزشی ما باید باید به سبک نظام آموزشی مشارکتی نزدیک شده و مدیران مدارس باید با تعامل بیشتری با هیات امنا و اولیای دانش آموزان به اداره مدرسه بپردازند.

پاپایی با تاکید بر این که راه برون رفت نظام تعلیم و تربیت از چالش های موجود، مشارکت جدی مردم است، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید به مساله روز جامعه تبدیل شود تا تعلیم و تربیت در مسیر توسعه قرار گیرد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :