28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۶ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  583915
حمایت قاطعانه نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی از مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی در دوره ابتدایی حمایت کرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، مسعود پزشکیان در واکنش به مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش مبنی بر از حذف آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از دوره ابتدایی گفت: امروز روند آموزش در دنیا تغییر کرده و جداسازی دانش آموزان از نظر علمی مردود شناخته شده است.

 

وی ادامه داد: ما باید با همفکری و همراهی هم محیط آموزشی کشور را دگرگون کنیم و قطعا شاداب سازی فضای مدارس و برخورداری برابر دانش آموزان از آموزش سبب موفقیت بیشتر سیستم آموزشی کشور خواهد شد.

 

پزشکیان تصریح کرد: در این راستا بنده بعنوان نماینده مردم از این مصوبه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش و اقدام جدی اخیر وزیر آموزش و پرورش قاطعانه حمایت می کنم و معتقدم جداسازی دانش آموزان به نفع تعلیم و تربیت نیست و تمامی دانش آموزان باید از آموزش های برابر برخوردار شوند.

 

وی در خاتمه با اشاره برخی فضاسازی مخالفان که اکثر از موسسات آموزشی می باشند، گفت: این ها به فکر دانش آموزان و تعلیم و تربیت کشور نیستند و تنها بفکر پر کردن جیب خود به هر طریق ممکن می باشند.

 

به اشتراک بگذارید :