26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۵ ۰۷:۴۵:۰۰
کد مطلب:  583292
در پي ممنوعيت پيك نوروزي صورت گرفت؛
ابلاغ ممنوعيت پيك نوروزي به استان ها توسط وزير آموزش وپرورش

در پي ممنوع شدن پيك نوروزي براي دانش آموزان، وزيرآموزش وپرورش دستورالعمل آن را به ادارات کل آموزش وپرورش استان ها ابلاغ كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، سيدمحمد بطحايي در راستاي بهره گيري دانش آموزان از تعطيلات نوروزي با استفاده از موقعيت هاي طبيعي و متنوع يادگيري و با هدف تقويت مهارت هاي خواندن، نوشتن، سخن گفتن، گوش دادن و مشاهده كردن متناسب با نيازهاي فردي و فرهنگي كه ذيل سند تحول صورت مي گيرد، دستورالعمل ممنوعيت پيك نوروزي و تمرين هاي مرسوم سال هاي قبل و جايگزين كردن داستان خواني، داستان نويسي و دستان گويي را به ادارات كل آموزش وپرورش استان ها ابلاغ كرد.

 

براساس اين گزارش؛ خواندن قصه و يا كتاب داستان از سوي بزرگ ترها براي دانش آموزان پایه های اول ودوم، شنيدن قصه هاي مادربزرگ، استفاده از داستان هاي مناسب به صورت فايل صوتي در فضاي مجازي و برنامه هاي راديويي، گزارش ديدوبازديدها، نوشتن خاطره، مصاحبه، طراحي داستان تصويری و اجرا و ضبط نمايشنامه به كمك دوستان و خانواده از جمله پيشنهادهايي است كه در اين دستورالعمل آمده است.

 

شايان ذكر است؛ شناسايي و معرفي داستان مناسب براي دانش آموزان، تقويت انگيزه دانش آموزان براي داستان خواني،آموزش ­­­­داستان خواني و تهيه گزارش مختصر از نحوه فعاليت ها جهت ارائه به مدرسه از جمله وظايف معلمان دراين راستا است.

 

 

به اشتراک بگذارید :