26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۲ ۰۸:۳۷:۳۰
کد مطلب:  581510
مدير كل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش:
آموزش و پرورش با 345 مركز رفاهي و 100 هزار كلاس درس بدون هرگونه افزایش تعرفه ؛پذيراي اسكان نوروزي فرهنگيان است

مدير كل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی و روسای تعاون استان گلستان در شهرستان گنبدکاوس با اشاره به آمادگي وزارت متبوع براي ارائه خدمات كيفي ستادهاي اسكان نوروزي به فرهنگيان گفت: در نوروز 97 با پيش بيني 707 پایگاه پذیرش ، 345 مرکز آموزشی رفاهی و100 هزار كلاس درس در سطح كشور، خدمات مطلوب تري به فرهنگيان ارائه مي شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، گودرز كريمي فر با اعلام آمادگي وزارت متبوع براي اسكان مسافران در نوروز 1397 اظهار داشت: در تلاش هستيم تا در مراكز اسكان نوروزي كيفيت را افزايش و امكانات موجود را ارتقاء بخشيم.

 

وی برپایی نمایشگاههای بومی و سنتی در جوار پایگاههای اسکان به جهت آشنایی با فرهنگ و سنن محلی به منظور افزایش ماندگاری سفر و بهره مندی از دستاوردهای قومی و محلی استان ها و همچنین معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری در خدمات سفر نوروز 97 ویژه فرهنگیان اشاره کرد .

 

مدير كل تعاون و پشتيباني در ادامه تعداد مراكز آموزشي، رفاهي( خانه هاي معلم ) و مراكز اسكان در سراسر كشور را 345 مركز برشمرد و خاطر نشان كرد: 300 اردوگاه فرهنگي و هنري و 50 مركز پرديس دانشگاه فرهنگيان همچون سال گذشته در خدمت اسكان فرهنگيان است. نامبرده به تعداد 207 تالار و 128 رستوران در مراکز آموزشی رفاهی سراسر کشور در راستای اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان اشاره نمود .

 

ایشان اختصاص یک شماره از نشریه ادارات کل استان ها را با عنوان " ویژه نامه طرح ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر " با درج اطلاعات پایگاههای پذیرش و سایر اقدامات را از دیگر برنامه های این اداره کل دانست .

 

اين مقام مسئول ثبت نام اينترنتي اسكان موقت فرهنگيان در نوروز 97 را از 4 لغايت 23 اسفند ماه از طريق سامانه www.eskan.medu.ir اعلام و يادآور شد: اطلاعات كليدي مراكز آموزشي و رفاهي فرهنگيان به تفكيك استان ها و شهرهاي كشور در سامانه مذكور قابل دسترسي است.

 

وي با اشاره به در اختيار بودن حدود 100 هزار كلاس درس براي اسكان مسافران نوروزي تصريح كرد: زمان پذيرش مسافران فرهنگي از روز 29 اسفند ماه لغايت عصر 12 فروردين 97 پيش بيني شده است.

 

كريمي فر استفاده از نرم افزار پذيرش اينترنتي در ستادهاي اسكان و انتخاب مدارس واجد شرايط را از جمله اهم وظايف ستاد اسكان برشمرد و اظهار داشت: خدمت به جامعه معلمان وظيفه اي توأم با نشاط دروني است.

 

وي خدمات رساني به فرهنگيان و خانواده درجه يك آن ها را از وظايف اصلي ستاد اسكان ذكر كرد..

 

مدير كل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش، در پايان تاكيد كرد: تمام فرهنگياني كه در اسكان نوروز 97 ثبت نام مي كنند تحت پوشش بيمه خواهند بود.

 

به اشتراک بگذارید :