14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۳۰ ۱۵:۱۴:۲۶
کد مطلب:  581165
حذف آزمون ورودي مدارس خاص يكي ازبرنامه هاي بسيارموثردر آموزش و پرورش مي باشد،با اين عمل دانش آموزان ابتدايي لذت يادگيري را بيشترخواهندچشيد

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران در مصاحبه با خبرگزاری شبكه خبر،صدا و سیما واصحاب رسانه :

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش آزمون ورودی دبیرستان‌های دوره اول تیزهوشان و نمونه دولتی از امسال حذف خواهد شد .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش شهر تهران، عباسعلی باقری در مصاحبه با اصحاب رسانه و خبرگزاری صدا و سیما، گفت: با حذف این آزمون‌ پايه هفتم این مدارس از امسال پذیرش دانش آموز نخواهند داشت و برگزاری هرگونه آزمون ورودی در مدارس ابتدایی برای ورود به دبیرستان‌های دوره اول متوسطه تیزهوشان و نمونه دولتی ممنوع خواهد بود .

وی افزود: طبق این تصمیم ورود دانش آموزان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی از پایه هفتم حذف و این ورودی به اين گونه مدارس، پس از دوره عمومي و از پایه دهم و دوره دوم متوسطه خواهد بود .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران با اشاره به حذف آزمون های ورودی مدارس خاص که توسط وزیر آموزش وپرورش و شورای عالی آموزش وپرورش اعلام شده، اظهار داشت : این امر یکی از برنامه های بسیار موثر در آموزش وپرورش تلقی می شود و ما نیز در شهر تهران این موضوع را با جدیت پیگیری خواهیم کرد .

مدیرکل آموزش وپرورش شهر تهران  هم چنین درباره حذف آزمون در دوره ابتدایی اظهار کرد: دانش آموزان ابتدایی باوجود آزمون‌های متعددی که وجود داشت دچار صدمه می‌شدند صرفاً تلاش آن‌ها معطوف به تست‌زنی و اموري از اين قبيل بود.

وی افزود: استعدادهای دیگر دانش آموزان به‌جز مهارت تست‌زنی در سایه آزمون‌های متعدد نادیده گرفته می‌شد که حذف آزمون در دوره ابتدایی به کاهش این مشکل کمک می‌کند.

مهندس باقری افزود: حذف فضای رقابتی از مدارس ابتدایی و كيفي تر شدن آموزش ها از جمله مزایای اجرای این طرح مي باشد و دانش آموزان لذت يادگيري را بيشتر خواهند چشيد.

به اشتراک بگذارید :