10 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ ۱۴:۴۳:۰۴
کد مطلب:  577038
رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و مشاركت هاي مردمي؛
سازمان مدارس و مراكز غيردولتي از حذف آزمون ورودي پايه هفتم استقبال مي كند

رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و مشاركت هاي مردمي وزارت آموزش وپرورش با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش و پرورش، گفت: سازمان مدارس و مراكز غيردولتي از حذف آزمون ورودي پايه هفتم استقبال مي كند.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، پيش از ظهر امروز، مجتبي زيني وند در بيست ودومين جلسه شوراي سياست گذاري، برنامه ريزي و نظارت مركزي مدارس و مراكز غيردولتي كه در ساختمان شهيد رجايي برگزار شد، از راه اندازي سامانه شهريه از 25 بهمن 96 خبر داد و افزود: دراين سامانه به شكلي برنامه ريزي شده است كه كليه مراحل تعيين و اخذ شهريه، الكترونيكي انجام مي شود و هيچ گونه قرارداد دستي بين اوليا و مدرسه منعقد نمي شود.

زيني وند از راه اندازي 5 سامانه الكترونيكي در سازمان مدارس و مراكز غيردولتي خبر داد و تصريح كرد: سامانه نظارت بر شهريه در مدارس غيردولتي، سامانه رسيدگي به شكايات، سامانه خريد خدمات آموزشي و سامانه صدور مجوز الكترونيكي از جمله سامانه هايي هستند كه در اين سازمان فعال شده اند.

وي ادامه داد: سازمان مدارس و مراكز غيردولتي از حذف آزمون در پايه ششم ابتدايي براي ورود به مدارس غيردولتي استقبال مي كند و آن را گامي مثبت در جهت تحقق ساخت هاي تربيتي و اجراي سند تحول مي داند.

معاون وزير و رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي، خاطرنشان كرد: تقويت نظارت بر اخذ شهريه در مدارس غيردولتي و همچنين هدفمندكردن بازرسي ها از جمله مواردي است كه در دستور كار اين سازمان قرار دارد.

در اين جلسه ميرزاده عضو كميسيون آموزش مجلس شوراي اسلامي بر بومي گزيني در مدارس غيردولتي تأكيد كرد.

به اشتراک بگذارید :