24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۲۰:۴۹:۲۷
کد مطلب:  570769
مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی خبر داد:
تحصیل بیش از 21 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی 

شامگاه امروز نشست مشترک شورای معاونین اداره کل، شورای نظارت بر مدارس غیردولتی و شورای موسسان مدارس غیر دولتی و آموزش از راه دور با حضور زینی وند معاون وزیر در حوزه مشارکتهای مردمی در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی، پاشایی در این نشست گفت:  در دولت تدبیر و امید با رویکرد های ارزنده مجموعه، در تمام عرصه ها شاهد پیشرفت بوده ایم.


مدیر کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: حذف آزمون مدارس نمونه و استعدادهای درخشان گامی ارزشمند بوده چرا که مشکلات و صدمات شایان توجهی را هم به سیستم و هم به خانواده ها و دانش آموزان می زد.
وی اظهار کرد: در حوزه مشارکتهای مردمی استان آذربایجانشرقی به اجرای بسته حمایتی یکی از پیشتازان تحقق عدالت آموزشی می باشد.
پاشایی با بیان اینکه بیش از 700 هزار دانش آموز در حال تحصیلند ادامه داد: این تعداد از دانش آموزان با تلاش شبانه روزی بیش از 46 هزار فرهنگی رسالت خطیر تعلیم و تربیت را دنبال می کنند.
این مقام مسئول در آذربایجانشرقی با اشاره به محدودیت‌هایی شدید مالی در سالهای اخیر یادآور شد: علیرغم این موضوع در سالهای اخیر شاهد بهره برداری از تعداد کثیری از طرح های عمرانی هستیم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنانی دیگر از افتتاح همزمان بیش از 50 پروژه عمرانی از طریق ویدئو کنفرانس با حضور استاندار آذربایجانشرقی و معاونین وزیر روز 4 شنبه در شهرستان بستان آباد خبر داد.
جعفر پاشایی با اعلام اینکه در استان هزار و 514 مدرسه  و دو هزار و دویست و 75 پیش دبستانی غیر دولتی فعالیت می کنند گفت: نزدیک به 21 درصد از کل دانش آموزان در این مدارس مشغول تحصیلند که این رقم نسبت به 14 درصد سال 92 رشد شایان توجهی را نشان می دهد.
وی افزود:در استان ۶۷۱۰ دانش آموز در ۵۲ مدرسه آموزش از راه دور مشغول به تحصیل هستند.
پاشایی افزود: از اول استقرار دولت تدبیر وامید رویکرد ما اعتدال گرایی،اخلاق مداری، تلاش شبانه روزی،عقلانیت،پرهیز از کار حاشیه ای و..بوده است.

 

به اشتراک بگذارید :