0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۱۱:۳۶:۲۸
کد مطلب:  570240
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در همایش بزرگ تشکیلاتی یاوران انقلاب ناحیه 1 ری:
حق انتخاب برای مردم مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران مهمترین و با ارزش ترین دستاورد انقلاب اسلامی را به دست آوردن حق انتخاب برای مردم دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در همایش بزرگ تشکیلاتی یاوران انقلاب که در سالن سرپوشیده انور شهرری برگزار شد ،گفت: زمانی که امام خمینی (ره) در تبعیت بودند سه عنصر اصلی امام، مردم و روحانیون تلاش کردند تا توانستند انقلاب را سرانجام دهند که دانشجویان و دانش آموزان دو طیف تأثیرگذار در انقلاب بودند.

 

وی ،با اشاره به اینکه دانشجویان و دانش آموزان دو طیف تأثیرگذار در انقلاب بودند ، تاکید کرد:فرهنگیان و دانش آموزان به‌خصوص دانش آموزان دبیرستانی در رویارویی با نظام شاهنشاهی در خط مقدم بودند و در دوران دفاع مقدس نیز این پیشتازی حفظ شد که شاهد آن ایفای نقش و مبارزه بزرگ 35 هزار شهید دانش‌آموز است.

 

مدیرکل اداره آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران ،تصریح کرد: در دوران پس از جنگ در مواقعی که به یاری مردم نیاز بود، فرهنگیان و دانش‌آموزان بودند که  تا به امروز پشت سر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ایستاده‌اند.

 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: باید  تلاش کنیم که تاریخ انقلاب اسلامی را برای نسل جدید تبیین کنیم چراکه آشنایی نسل جدید با حوادث 40 سال گذشته وظیفه آموزش و پرورش است.

 

به اشتراک بگذارید :