22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷ ۰۹:۰۳:۰۶
کد مطلب:  569868
وزير آموزش و پرورش در مصاحبه با شبكه خبر:
برگزاري هر نوع آزمون در دوره ابتدايي ممنوع شد

وزير آموزش وپرورش در مصاحبه با خبر ساعت 13 شبكه خبر با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، گفت: برگزاري هر نوع آزمون در دوره ابتدايي ممنوع شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، ظهر امروز سيدمحمد بطحايي در مصاحبه با اخبار ساعت13 شبكه خبر با اشاره به مصوبه اخير شوراي عالي آموزش وپرورش، اظهار كرد: به دليل آثار بسيار مخربي كه برگزاري آزمون ها در روحيه دانش آموزان دوره ابتدايي دارد، برگزاري هر نوع آزمون از جمله تيزهوشان ، نمونه دولتي و ساير مدارس خاص، ممنوع است و مدارس مذكور در سال تحصيلي آينده مانند مدارس عادي دانش آموزان را ثبت نام مي كنند؛ بنابراين دانش آموزان  ورودی پايه هفتم در هيچ آزموني شركت نخواهند كرد.

 

وزير آموزش وپرورش هدف ازاجراي اين طرح را كاهش استرس در دوره ابتدايي اعلام و عنوان كرد: براساس اين مصوبه ورود كليه مؤسسات علمي به بهانه برگزاري آزمون و همچنين تجويز و ارائه كتاب هاي كمك درسي در مقطع ابتدايي ممنوع است وآموزش وپرورش باهمكاري ، هم سويي  وهم گرایی خانواده ها تلاش خواهد کرد تا فضاي با نشاطي را بر مدارس ابتدايي حاكم كند.

 

وي ادامه داد: با حذف آزمون ورودی مدارس خاص، اجراي طرح شهاب در مدارس تقويت  ودر قالب این طرح ، دانش آموزان داراي استعدادهاي گوناگون ، شناسايي و متناسب با توانایی هایشان در همان مدارس تحت پوشش وهدایت قرار می گیرند.

 

بطحایی تاکیدکرد:این طرح از جدیدترین وموفق ترین طرح هایی است که در کشورهای توسعه یافته نیز اجرا می شود.

 

به اشتراک بگذارید :