20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ ۰۸:۳۵:۳۵
کد مطلب:  568687
رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی :
استفاده از مشارکت های مردمی ازموثرترین راه های تحقق اهداف تعلیم وتربیت است

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی با اشاره به ضرورت توسعه مشارکت های مردمی اظهار کرد: استفاده از مشارکت های مردمی ازموثرترین راه های تحقق اهداف تعلیم وتربیت است.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند در نشست فصلی روسای شورای موسسان مدارس و مراکز غیر دولتی سراسرکشور که با حضور وزیر آموزش وپرورش و در ساختمان علاقه مندان برگزار شد، با اشاره به اهمیت توسعه مشارکت های مردمی در جامعه اظهار کرد:آموزش و پرورش باید برای تحقق کیفیت آموزشی و پرورشی از مشارکت های غیر دولتی استفاده کند،بنابراین همدلی و همراهی موسسین در این زمینه ضروری است.

 

وی  به عصر انفجار اطلاعات و ارتباطات و افزایش دانش ، آگاهی و توانایی به عنوان تحولات مهم در همه عرصه های مختلف اشاره وتصریح کرد: رشد و افزایش اندیشه خودگرانی و استفاده از مشارکت عمومی در امور اجتماعی ، سیاسی فرهنگی ، اقتصادی و حتی مدیریتی یکی از ویژگی های این عصر است .

 

زینی وند خاطرنشان کرد : امروزه استفاده از مشارکت های مردمی نه به عنوان یک انتخاب بلکه به عنوان یک الزام وبه عنوان موثرترین راه دسترسی به آموزش با کیفیت و برآورده کننده انتظارات مردم از نظام آموزشی تلقی می شود.

 

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی وزارت آموزش وپرورش اظهار کرد:در مجموع در دوره های مختلف تحصیلی  11 درصد دانش آموزان کشور در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

 

 وی افزود: موسسین مدارس ومرکز غیردولتی به عنوان خیر مدرسه دار، بیش از 250 هزار نفر را در مدارس و مراکز غیر دولتی  به کار گیری کرده اند.

 

زینی وند تسهیل شرایط حضور مشارکت های مردمی را از برنامه های اصلی آموزش وپرورش برشمرد واذعان کرد: تصویب اساسنامه صندوق حمایت موسسین مدارس غیردولتی در دولت و مجلس شورای اسلامی، تصویب اساسنامه سازمان مدارس ومراکز غیر دولتی و تصویب آیین نامه ماده 12 قانون  با موضوع استفاده از ظرفیت ها و زمین های مازاد برای  ایجاد مدارس غیر دولتی از جمله اقدامات در این خصوص است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :