2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۱۱:۲۵:۴۷
کد مطلب:  563871
معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
نباید به اقتصاد مقاومتی به صورت شعاری نگاه کرد

نشست تخصصی کارگروه اقتصاد مقاوتی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن شورای یک این اداره کل تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یدالله شهبازبیگی  معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: آموزش و پرورش به عنوان نهادی تاثیر گذار می تواند هم انتقال مفاهیم و هم مهارت را در متربیان ایجاد و با پرورش درست ، خلاقیت ها و استعدادها را شکوفا سازد.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست ، تاکید کرد:  نباید به موضوع اقتصاد مقاومتی به صورت شعاری نگاه کرد و با توجه به نقش کلیدی آموزش و پرورش در نهادینه نمودن فرهنگ هر کشور می توان با توسعه فرهنگی از طریق گفتمان به اقتصاد مقاومتی ایده آل دست یافت.

شهبازبیگی ادامه داد: زمینه اصلی و مهم برای تحقق اقتصاد مقاومتی علاوه بر فرهنگ سازی ، تغییر نگرش و نهادینه کردن رفتارهای تعریف شده در جامعه است .

 معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،آموزش از سنین پایین و حتی قبل از دبستان را لازم و ضروری دانست و افزود: باید  از طریق  آموزش خانواده ها قدم های جدی برداشت تا این فرهنگ نهادینه گردد.

رئیس گارگروه اقتصاد مقاومتی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش  شهرستان های استان تهران به عنوان بزرگترین  دستگاه فرهنگی واصلی ترین نهاد متولی تعلیم و تربیت  در استان ،دارای نیروهای متبحری در امر آموزش است، تصریح کرد:  باید از این پتانسیل ارزشمند علاوه بر آموزش در اجرا در تبیین گفتمان سازی و فرهنگ سازی بهره جست.

 این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های ضمن خدمت و کارگاهی جهت به اشتراک گذاشتن راهکارهای عملی تاثیر گذار بر اقتصاد کشور می تواند در این راستا تاثیر گذار باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید :