3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ ۰۸:۳۳:۱۱
کد مطلب:  563606
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان:
توسعه عدالت آموزشی یکی از اولویت های مهم مجموعه می باشد

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، در جریان بازدید دوره ای استانی خود از مدارس اسکو گفت: عدالت آموزشی یکی از اولویت های مهم مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجانشرقی به نقل از اسکو؛ معاون آموزش متوسطه استان با تجزیه و تحلیل عملکرد منطقه در حوزه آموزش متوسطه در چارچوب برنامه تعالی مدیریت در قالب برنامه جامع سالانه مبتنی بر تفاهم نامه فی مابین مدیران با ناحیه و اداره کل استان به تبیین شاخصهای برنامه تعالی پرداخت .

عاشور اکرمی در این جلسه گفت: با توجه به کمبود نیروی انسانی و فضاهای آموزشی و افزایش جمعیت دانش آموزی شهر جدید سهند، استقرار پایه دوازدهم از اول سالتحصیلی 98-97 بعنوان مهم ترین چالش آموزش و پرورش ، خواهد بود.

وی افزود: عدالت آموزشی یکی از اولویت های مهم مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت استان می باشد که در حال اجرای سند تحول بنیادین هستیم و تمام فعالیتهای آموزش و پرورش را تحت پوشش قرار دادیم که تربیت علمی یک دانش آموزایرانی ، انقلابی و اسلامی در قالب سند تحول بنیادین ازطریق برنامه تعالی اتفاق می افتد.

معاون آموزش متوسطه استان اظهار داشت:قلب تعالی مدیریت ، تدوین برنامه می باشد که برای آن دبیرخانه در وارتخانه ، استان و منطقه ،ایجاد شده است.

وی سه موتور متحرک برنامه تعالی مدیریت در تدوین برنامه ، نظارت و مشاوره و همچنین ارزیابی می باشد و برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سازمان استاندارد ،تایید شده است.

 معاون مدیر کل ادامه داد: یکی از عناصری که در برنامه درس ملی به آن توجه شده است ، مکان آموزش است و نمایشگاهها ، بازدیدهای علمی  و اردوهای علمی و تفریحی از جمله مکانهای آموزشی می باشند و گویای این واقعیت است که محیط یادگیری محدود به محیط مدرسه نیست بلکه متعدد و متنوع است.

معاون آموزش متوسطه استان توجه به پژوهشسراها را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: برای اینکه ایده های نو داشته باشیم و دانش آموزانی کارآفرین به جامعه تحویل دهیم باید به پژوهشسراها توجه ویژه داشته باشیم.

 اکرمی در پایان ضمن ارائه بازخورد فعالیت یک ساله آموزش متوسطه منطقه و تحلیل محتوا و ارائه نتایج بازدیدهای کارشناسان استانی و بررسی نقاط ضعف و قوت ، با رهنمودهای خود مدیران مدارس را درهرچه بهتر اداره کردن مدرسه براساس محورهای طرح تعالی مدیریت درجهت پیشبرد اهداف آموزش و پرورش یاری نمود.

معاون آموزش متوسطه در ادامه بازدید ها به همراه مدیرآموزش وپرورش اسکو با حضور در منزل آقای محمد شکوری پیشکسوت فرهنگی و عضوشورای اسلامی شهر اسکو به نمایندگی از طرف مدیرکل آموزش و پرورش استان از ایشان قدردانی و تجلیل بعمل آورد.

 

به اشتراک بگذارید :