20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۸ ۱۲:۳۳:۲۴
کد مطلب:  562372
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
کار هنری باید همراه با دغدغه های اجتماعی باشد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت : کار هنری باید همراه با دغدغه های اجتماعی باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در آئین تجلیل ازبرگزیدگان سی و پنجمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در ناحیه 2 ری گفت: برای انتخاب سوژه ، اجرا و انتخاب پیامی که انتقال می دهیم باید نیاز روز جامعه را ببینیم و برمبنای آن حرکت کنیم .

 

وی با اشاره به اینکه هنر یک جنبه ی درونی دارد و باعث رشد انسان وتمرکز حواس انسان برای پیشبرد اهدافش می شود ،تاکید کرد:دغدغه ی اجتماعی دادن به کار هنری در فضای اجتماعی امروز ضروری است .

هاشمی ادامه داد : فرهنگیانی هنرمند بهترین راه را برای تربیت نسل جوان انتخاب کردند چرا که اگر ما یک مطلب را به زبان شعر و هنر و به زبان قابل فهم و جذاب برای نسل جدید در نیاوریم بسیاری از آموزه های ما تعطیل می شوند .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:با تاکید بر اینکه ما در در بسیاری از حوزه ها به یمن زحمات فرهنگیان در کشور حرف برای گفتن داریم، تصریح کرد: فرهنگی عزیزی که برای تشکیل یک گروه سرود یا یک کار فرهنگی در طی سال با سرما و گرما و رفت و آمد و مشکلات و سختی های زیاد تلاش می کند برای ما یک سرمایه است .

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه ،آموزه های اسلام را باید با حلاوت به نسل جوان انتقال بدهیم ،خاطرنشان کرد:امروز اگر ما به کارها و برنامه هایمان جلوه ی هنر بدهیم نسل جوان آنها را بهتر می پذیرد.

به اشتراک بگذارید :