23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۱۱:۵۱:۲۵
کد مطلب:  561391
با حضور140نفر از معلمان نواحی یک ودو و شهرستان خدابنده برگزارشد:
دوره ی آموزشی معلمان پایه ی سوم ابتدایی دختر با رویکرد نمازی

با حضورمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و 140 نفر از معلمان نواحی یک ودو و شهرستان خدابنده،دوره ی آموزشی معلمان پایه ی سوم ابتدایی دختر با رویکرد نمازی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از دفتر معاونت پروروشی و فرهنگی،با حضورمعاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و 140 نفر از معلمان نواحی یک و دو و شهرستان خدابنده،دوره ی آموزشی معلمان پایه ی سوم ابتدایی دختر با رویکرد نمازی برگزار شد.

محمود عباسی در این دوره آموزشی گفت: وزارت آموزش و پرورش با اهتمام جدی نسبت به اجرای سند تحول بنیادین ،در امر آموزش قرآن، عترت و نماز به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده است.

وی تصریح کرد:مشکل تسلط  دانش آموزان دبیرستانی به روخوانی قرآن کمتر شده است و  امروزه ما شاهد این هستیم که دانش آموزان مدارس ابتدایی ما در روخوانی و روانخوانی قرآن موفق هستند.

معاون پرورشی وفرهنگی آموزش و پرورش استان افزود: در سطح استان 12 دارالقرآن فعال داریم که در صورت معرفی آنها به دانش آموزان و حضور آنها در این مراکز موجب پیشرفت دانش آموزان خواهد بود یابالعکس مربیان قرآن و مسئولین دارالقرآن ها در مدارس حضور پیدا کنند و نسبت به شناسایی دانش آموزان با استعداد و علاقمند به قرآن اقدام نمایند و در ادامه نسبت به آموزش های تخصصی آنها مبادرت کنند.

عباسی در ادامه گفت: اداره قرآن نماز و عترت اداره کل با برگزاری انواع گفتمان های دینی برای دانش آموزان ، اولیا و همکاران فرهنگی تلاش می کند تا ضمن ترویج مباحث قرآنی و نماز در  مدارس با کمک ستاد اقامه نماز استان ، حوزه های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص درونی سازی اعتقادات دانش آموزان برنامه های متنوعی را طراحی و به مرحله اجرا درآورد که یکی  از این برنامه های تاثیرگذار آموزش های تخصصی ضمن خدمت می باشد.

به اشتراک بگذارید :