28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۰۸:۵۸:۲۱
کد مطلب:  561086
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
برگزاری همایش استانی نظارت بالینی

به منظور تحكیم نقش نظارت و راهنمایی‌ آموزشی در بهبود فعالیت های آموزش و پرورش‌،همایش استانی نظارت بالینی به میزبانی مدیریت آموزش و پرورش ورامین برگزار گردید.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،در این باره گفت: نظارت بالینی به‌ عنوان یكی از گزینه‌های نظارتی و كمك مستقیم به معلمان و شیوه و سبكی مشخص برای نزدیك شدن به معلمان است.

وی ،با اشاره به اینکه ،برای این كه ناظر آموزشی بتواند این جریان را به حرکتی مؤثر تبدیل سازد باید فكر، احساس و عمل او با یكدیگر هماهنگ باشد، تاکید کرد: برگزاری همایش و جلساتی با موضوع و محوریت نظارت بالینی می تواند کمک شایانی در این راستا باشد.

 

شفیع پور،تصریح کرد: این همایش توسط دبیرخانه استانی نظارت بالینی و با حضور 120 نفر از مدیران مدارس پایلوت این طرح، سرگروه های مدیران دوره دوم متوسطه مناطق 21گانه شهرستان های تهران و سرگروه های درسی دبیرخانه های استانی  به میزبانی منطقه ورامین برگزار شد.

 

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای درست نظارت بالینی كه معروف‌ترین، قدیمی‌ترین و پراستفاده ‌ترین ساختار كار مستقیم با معلمان است بتوانیم از طریق همكاری حرفه‌ای متقابل ناظر آموزشی و معلم، گامی موثر در جهت اصلاح فرایند آموزش و یادگیری برداریم.

 گفتنی است ،در این همایش عبدالهی، استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی، پیرامون اهمیت نظارت بالینی، اصول و روش صحیح بازدید از كلاس های درس و بررسی رفتار و تدریس معلم به گفتگو پرداخت.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :