15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۱۰:۲۰:۴۵
کد مطلب:  559548
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر تاکید کرد:
ضرورت تبیین اهداف انقلاب اسلامی برای دانش آموزان در دهه مبارک فجر

موسی رضایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر،در جمع مدیران مدارس گفت:تبیین اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در مدارس است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از ابهر، موسی رضایی در جلسه هماهنگی مدیران مدارس ابهر با اشاره به کسب رتبه نخست استانی در رشد میانگین نمرات نهایی و پژوهش و رتبه نخست حقوق شهروندی در بین دستگاه‌‌های اجرایی شهرستان ابهر، این موفقیت‌ها را حاصل تلاش و کوشش عوامل اجرایی مدارس و معلمان دانست و از زحمات آنها قدردانی کرد.

وی در ادامه با تاکید بر رعایت اعتدال در اجرای برنامه‌های دهه مبارک فجر و با توجه به تقارن آن با ایام فاطمیه گفت: ‌اجرای برنامه‌های فاخر فرهنگی برای دانش‌آموزان همراه با تبیین اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در مدارس است.

رضایی با اشاره به اینکه نشاط و شادابی از نیازهای عاطفی و هیجانی دانش‌آموزان است، اضافه کرد: مدیران و عوامل اجرایی مدارس باید بستر لازم برای تخلیه هیجانات دانش‌آموزان را فراهم کرد.

وی با تاکید بر لزوم برگزاری اردوهای علمی و تفریحی در ایام دهه فجر عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین روش‌های یادگیری ماندگار تلفیق آموزش و تجربه عملی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر در بخش دیگری از سخنان خود،استقرار پایه دوازدهم را یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌ رو خواند و افزود: باید کمبود فضای آموزشی و نیروی انسانی به ویژه در هنرستان‌ها رفع شود.

در ادامه معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز با اشاره به رویکرد برنامه‌های درون مدرسه‌ای آموزش و پرورش در اجرای برنامه‌های دهه فجر و تمرکز زدایی در این زمینه بر مدیریت زمان و استفاده از مشارکت اولیا در اجرای برنامه ها در این ایام تاکید کرد.

کریم مسگر جماعت بر لزوم تشکیل کمیته دهه فجر و دعوت از پیشکسوتان فرهنگی و خانواده‌های معظم شهدا در این ایام تاکید کرد و گفت: برگزاری محفل انس با قرآن در مدارس، برگزاری شب شعر،مشاعره،مسابقات کتابخوانی،جشنواره عفاف و حجاب، مسابقات پوستر،عکس و روزنامه دیواری ،یادواره شهدا و برنامه‌های هنری در مدارس و در کانون شهید الهیاری از مهمترین برنامه‌های دهه فجر است.

وی با تاکید بر اینکه آرامش و امنیت کشور مرهون خون شهدا و صبر و استقامت خانواده‌های آنها است، عنوان کرد: گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تجلیل از خانواده‌های آنها وظیفه همه آحاد جامعه است و مدیران باید این تفکر را در بین دانش‌آموزان نهادینه کنند.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی آموزش و پرورش شهرستان ابهر با اشاره به اینکه در سال‌جاری بیش از 4 هزار دانش‌آموز دوره اول و دوم متوسطه تحت پوشش برنامه‌های پیشگیری قرار دارند، بیان کرد: دوره آموزشی صیانت از حقوق شهروندی نیز با مشارکت یک هزار و 500 نفر از عوامل اجرایی و معلمان مدارس در ابهر به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید :