25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۰۸:۳۰:۴۲
کد مطلب:  559327
وزير آموزش و پرورش در آيين افتتاحيه ستاد راهبري انتخابات صندوق ذخيره؛
برگزاری انتخابات نمايندگان فرهنگيان طرحي براي تقويت مشاركت معلمان در تصميم سازي هاست

وزير آموزش و پرورش در آيين افتتاحيه ستاد راهبري انتخابات نمايندگان فرهنگيان در صندوق ذخيره فرهنگيان با تأكيد بر استفاده از نظرات فرهنگيان در تصميم گيري ها،گفت: سامانه انتخابات الكترونيكي نمايندگان فرهنگيان طرحي براي تقويت مشاركت معلمان در تصميم سازي هاست.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، عصر امروز سيد محمد بطحايي درآئين افتتاحيه ستاد راهبري انتخابات نمايندگان منتخب فرهنگيان در هيأت امناء صندوق ذخيره فرهنگيان در ساختمان شهيد باهنر وزارت آموزش وپرورش، با تبريك سالروز ولادت عقيله بني هاشم حضرت زينب (س) اظهار كرد: بسيار خرسندم كه در چنين روز مباركي از چنين طرح ارزشمندي رونمايي مي كنيم .

 

وي افزود: آموزش وپرورش در مقايسه با ساير سازمان ها و نهادهاي كشور بسيار متفاوت است از جمله مي توان به گستردگي خانواده تعليم و تربيت اشاره كرد: بنابراين؛ اجراي هر طرحي در آموزش وپرورش در چنين سطح وسيعي همراه با سختی است.

 

وزير آموزش و پرورش، گفت: جامعه فرهنگيان، خانواده اي دلسوز، متعهد و علاقمند به وظيفه خود بوده وعلي رغم وجود مشكلات همچنان چراغ پرفروغ تعليم وتربيت را برافروخته نگه داشته است.

 

وي با اشاره به جمعيت يك ميليون و 700 هزارنفري فرهنگيان شاغل و بازنشسته، تصريح كرد: متأسفانه تاكنون چنانكه بايد و شايد از ايده ها و نظرات عامه فرهنگيان در مراكز تصميم سازي بهره برداري لازم نشده و يا اگر وجود داشته بسيار ناچيز بوده است.

 

بطحايي ساختار سنتي و تمركز آموزش وپرورش را مانعي در راه استفاده از ديدگاه هاي فرهنگيان در تصميم سازي ها برشمرد و خاطرنشان كرد: در راستاي تقويت مشاركت معلمان در تصميم سازي ها، طرح انتخاب نمايندگان معلمان در هيأت امناي صندوق ذخيره فرهنگيان را اجرايي كرديم تا فرهنگيان از طريق سامانه الكترونيكي طراحي شده بتوانند به عنوان کاندیدا ویا رای دهنده در انتخابات شركت كنند.

 

وي ادامه داد: اميدوارم اجراي اين طرح با موفقيت همراه باشد و تجربه خوبي را به آموزش وپرورش ارائه كند،زیرا اگر این طرح که به صورت آزمایشی اجرا می شود مورد استقبال واقع شود دستاوردی است که می توان آن رابه عنوان  مدلی  موفق در برنامه های کیفی بخشی فعالیت های تعلیم وتربیت ارائه داد.

 

به اشتراک بگذارید :