14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۱۱:۰۰:۰۰
کد مطلب:  558177
به مناسبت ولادت حضرت زينب و با همت دفتر امور زنان و خانواده برگزار شد:
نشست علمي_تخصصي سيري در زندگي حضرت زينب(س)

همزمان با ولادت حضرت زينب و روز پرستار، نشست علمي_تخصصي سيري در زندگي حضرت زينب(س)، با همت دفتر امور زنان و خانواده در ساختمان شهيدرجايي وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، فرحناز مينايي پور مديركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش در نشست علمي_تخصصي سيري در زندگي حضرت زينب(س)، ضمن تبريك ولادت اين بانوي بزرگ گفت:  در نشيب و فراز تاريخ، نسل ها پديدآمده و فاني مي شوند، ولي آنچه از آنها باقي مي ماند حقايقي ارزشمند و درس آموز است كه تجلي آنها در چهره مردان و زنان هويداست، و مطالعه حيات آنها سبب درس آموزي و بهره گيري از فيوضات معنوي آنان است.

وي ادامه داد: خوشبختانه در مكتب ما و در تاريخ اسلام زنان اسوه و الگو كم نيستند، الگو يعني مدلي كه مي توان به آن تأسي جست و از آن متابعت كرد، ‌اما متأسفانه گاه در بيان ابعاد زندگي اين بزرگواران، بيان ما به گونه اي است كه شخصيت آنان به شكل دست نيافتي تبيين مي شود؛ بنابراين تصوير ما از ايشان به گونه ايست كه گويي نمي توان به اين بزرگواران نزديك شد و تنها مي توان به شخصيت قدسي آنان علاقه مند بود.

مديركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش گفت: بايد از شخصيت هاي اين بزرگواران براي تربيت نسل آينده خوب بهره بگيريم، بتوانيم اصلاح نگرش نسبت به توانمندي هاي زنان داشته باشيم و نمونه زن ايراني كامل را به جهان معرفي كنيم.

مينايي پور با اشاره به اينكه سرمايه هر كشوري از سه بخش انساني ، فيزيكي و طبيعي تشكيل مي شود، گفت: نيمي از سرمايه يك كشور را زنان تشكيل مي دهند و بخش زيادي از اين زنان مشغول به خدمت در آموزش وپرورش هستند.

مديركل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش افزود: عمده ترين هدف دفتر امور زنان، محقق كردن عدالت جنسيتي، دستيابي به شايسته سالاري واصلاح نگرش به توانمندي هاي زنان مي باشد.

وي ادامه داد: اميدوارم در رسيدن به اين اهداف هرچند اندك بتوانيم مؤثر باشيم و با ساختن چهره اي مناسب از حضرت زينب (س) بعنوان الگوي مناسب براي خودمان و دخترانمان در جهت اصلاح امور جامعه كوشا باشيم.

به اشتراک بگذارید :