24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۱۴:۴۴:۲۱
کد مطلب:  558162
فرماندار تبریز:
ایجاد تشکلهای فرهنگی بسترهای لازم برای ابراز عقاید فرهنگیان را فراهم می سازد

فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: ایجاد تشکلهای فرهنگی بسترهای لازم برای ابراز عقاید و نظرات فرهنگیان را فراهم می سازد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از ناحیه یک تبریز؛ شهرتی فر با اشاره به حوادث اخیر در برخی شهرها گفت: جامعه فرهنگی تاثیرگذارترین قشر هر جامعه است  و تاثیر بسزایی در آرامش و امنیت آن جامعه دارد.

فرماندار شهرستان تبریز گفت : گسترش تفکر دموکراسی طلبی و هنر تعامل با جامعه ازطریق آموزش میسر می گردد و این امر با ایجاد بسترهای لازم و همراهی معلمان و دانش آموزان در مدارس اثرات مثبتی وارد جامعه خواهد کرد.

این مقام مسئول افزود : لازم است درکنار مسائل پرورشی ، آموزش حقوق شهروندی نیز بطور جدی انجام شود. آینده سازان جامعه اگر با حقوق خود و دیگران آشنا نباشند نمی توانند در مسائل سیاسی و اجتماعی نقش ایفا کنند.

وی که در جلسه شورای آموزش و پرورش سخن می گفت ادامه داد : ایجاد تشکلهای فرهنگی و دانش آموزی بسترهای لازم برای ابراز عقاید و نظرات فرهنگیان را فراهم می سازد.

شهرتی فر اذعان داشت: مسائل حاشیه ای مدارس و موضوعات ابراز عقیده یا مطالبات فرهنگیان تنها ازسوی مدیران و اولیاء قابل پیگیری و رسیدگی است و در اولین گام در جهت تعامل فرهنگیان و دانش آموزان این است که مدیران جلسات هم اندیشی مختلف برگزار کنند و ظرفیت شنیدن صدای نقد را داشته باشند.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: در هر جامعه ای اگر صدای نقد و گلایه ها را نشنویم افراد آن به نوعی بی تفاوتی درقبال اتفاقات اجتماعی مبتلا خواهند شد. 

شهرتی فر در پایان گفت : هدف والای سیستم آموزش و پرورش باید ارتقاء سطح آموزشی باشد و در این راه لازم است روشهای نوین آموزشی مورد استقاده قرار گیرد. 

جواد لطف اله پور نیز در این جلسه گفت: شورای  آموزش و پرورش بالاترین نهاد تصمیم گیری برای کیفیت بخشی به آموزش و حل مشکلات پیش روی آموزش و پرورش است

دبیر شورای آموزش و پرورش شهرستان تبریز گفت: ارتقای کیفیت آموزشی در سطح شهرستان تبریز خواسته و مطالبه مدیر کل آموزش و پرورش استان و سرلوحه کار مدیران نواحی است و برای رسیدن به این مهم تمام تلاش خود را به کار خواهیم  بست

رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل در این جلسه با تبریک هفته شوراهای آموزش و پرورش گفت : "مشارکت ملی ، نظارت همگانی" به عنوان  شعار هفته شوراهای آموزش و پرورش در سال 96 انتخاب گردیده است

حسن رهبرزاده از کسب رتبه برتر شورای آموزش و پرورش استان در سطح کشور و شورای شهرستان تبریز در سطح استان در ارزیابی عملکرد یکساله خبر داد.

در پایان این جلسه ضمن اعطای احکام اعضای جدید آموزش و پرورش شهرستان با اهدای لوحی از زحمات اعضای شورا بخاطر کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد شوراها قدردانی بعمل آمد.

 

 

به اشتراک بگذارید :