23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۱۱:۳۵:۳۹
کد مطلب:  555856
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان درشهرستان ابهر:
بازتعریف جدید از پست‌های معاون آموزشی در مدارس ابتدایی انجام می‌شود

اصغربیات معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان در شهرستان ابهر گفت:بازتعریف جدید از پست‌های معاون آموزشی در مدارس ابتدایی صورت می‌گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازابهر، همایش تبیین طرح‌ها و برنامه‌های معاونت آموزش ابتدایی در سال تحصیلی جاری با حضور اصغر بیات معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان،در محل سالن اجتماعات مجتمع آموزشی سما مرکز این شهرستان برگزار شد.

اصغربیات در این مراسم با اشاره به اینکه مهم‌ترین هدف برگزاری این همایش درک موقعیت دانش‌آموزان در فضای کلاس و مدرسه است، اظهار کرد: نقدپذیری هنری است که عوامل اجرایی باید براساس این معیار مورد ارزیابی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه باید بازتعریف جدیدی از پست‌های معاون آموزشی داشته باشیم، اضافه کرد: در گذشته رویکرد تربیتی و آموزشی مدارس بیشتر کنترلی بود، در حالی که امروزه رویکرد جدید براساس چهار اصل لذت، شادی، رضایت و آزادی تنظیم شده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه همه یافته‌ها و پژوهش‌ها بر یادگیری براساس این چهار اصل تاکید دارند، گفت: برای عملیاتی کردن این رویکردها باید معاونان ما توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت فرآیندی را در خود نهادینه و رشد دهند.

بیات با بیان اینکه برنامه‌ریزی آموزشی مهم‌ترین کارکرد معاونین آموزشی است، گفت: اثرگذاری برنامه‌ها مهم‌تر از اجرای برنامه‌هایی با حجم زیاد و از هم گسیخته بوده و تعامل با عوامل اجرایی مدرسه، معلمان ،اولیا و دانش‌آموزان از رسالت‌های غیر قابل انکار معاونان آموزشی است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر نیز در ادامه این جلسه اظهار کرد: معاونان آموزشی مدارس ابتدایی در هویت بخشی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارند.

موسی رضایی با اشاره به تغییرات سریع روی داده در نیازها و علایق جدید دانش‌آموزان اظهار کرد: معاونان آموزشی باید شرایط و بستر لازم برای تخلیه هیجانات در فضایی شاد و با نشاط را برای دانش‌آموزان فراهم کنند.

وی ارتقای سطح توانمندی‌های معاونان آموزشی را از ضرورت‌های امروز دانست و استفاده از تدابیر روانشناسانه برای تحرک، پویایی و خلاقیت دانش‌آموزان در بستر مدارس را از مهم‌ترین رسالت‌های معاونان آموزشی عنوان کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر هنر معاون آموزشی را مشارکت‌پذیری و استفاده از توانمندی‌های خانواده‌ها و دانش‌آموزان در اجرای برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: یکی از روش‌های تربیتی در مدارس ابتدایی تربیت نامرئی یا غیر مستقیم براساس نقش الگویی عوامل اجرایی و معلمان است.

به اشتراک بگذارید :