23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ ۱۳:۰۴:۲۴
کد مطلب:  555100
با حضور رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان انجام شد:
تجلیل از550 دانش آموز و فرهنگی برگزیده ی مسابقات فرهنگی و هنری و قرآنی منطقه ی سجاسرود

با حضور مریم شعبانی رییس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان در مراسم افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری،از 550 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده منطقه سجاسرود تجلیل به عمل آمد.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان زنجان به نقل ازسجاسرود،افتتاحیه مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری و پرسش مهر ، با حضور مریم شعبانی رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهر سجاس برگزار گردید .
در ابتدا یوسف هاشمی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و  پرورش منطقه سجاسرود ، در این مراسم هدف از اجرای مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری را  پرورش و تقویت روحیه تعاون ، پرورش خلاقیتها و استعداد های دانش آموزان و ایجاد زمینه و بستر لازم جهت همفکری و همکاری در بین دانش آموزان عنوان کرد و گفت : مسابقات فرهنگی و هنری منشاء کار تیمی و گروهی و رقابت سالم در بین دانش آموزان است و دانش آموزان استعدادها ، هنرها و توانایی های خود را درقالب این مسابفات به نمایش می گذارند .

وی افزود :  بیش ازدوهزارو 400 نفر از دانش آموزان در مسابقات قرآن و عترت شرکت کردند که از بین آنها یک هزارو 750 نفر به مرحله منطقه ای راه یافتند و ازاین تعداد نیز 125 نفر به مرحله استانی راه یافتند .

معاون پرورشی منطقه سجاسرود تصریح کرد : در همین راستا از برگزیدگان استانی نیز 7 نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند. 
هاشمی ادامه داد  : در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری نیزیک هزارو 350 نفر از همکاران و دانش آموزان شرکت کرده بودند که 21 نفر از آنها حائز مقام استانی شدند  . این مقام مسئول در خصوص آمار شرکت کنندگان مسابقات فرهنگی و هنری نیز گفت  : در مسابقات فرهنگی و هنری نیز تعدادسه هزارو 456 نفر شرکت کرده بودند که از میان آنها یک هزارو 700 نفر به مرحله منطقه ای راه یافتند ، 150 نقر حائز مقام استانی شدند و 7 نفر نیز به مرحله کشوری راه یافتند و از این هفت نفر نیز 3 نفر در سطح کشور موفق به کسب رتبه های برتر کشوری شدند .

هاشمی همچنین از کسب رتبه دوم استان توسط منطقه سجاسرود در پرسش مهر خبر داد و افزود : منطقه سجاسرود رتبه چهارم در مسابقات قرآن و عترت و رتبه پنجم در مسابقات فرهنگی و هنری را در بین مناطق چهارده گانه استان کسب کرده است .

در ادامه مریم شعبانی رئیس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات ریاست ، معاونین و عوامل اجرایی اداره آموزش و پرورش سجاسرود ، کسب رتبه های برتر توسط اداره آموزش و پرورش را تبریک گفت و مطالبی در خصوص ضرورت و اهمیت تشویق بیان نمود .   

اجرای سرود دانش آموزی و پخش کلیپ عملکرد حوزه پرورشی از دیگر برنامه های مراسم بود و در پایان مراسم نیز از 400 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده مسابقات قرآنی ، فرهنگی هنری  و پرسش مهر با اهداء کادو و لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد .

به اشتراک بگذارید :