23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۱۲:۰۲:۱۴
کد مطلب:  553209
با حضور رئیس سازمان دانش آموزی استان زنجان:
جلسه توجیهی مربیان تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان در ابهر برگزار شد

با حضور فیروز مهدی رئیس سازمان دانش آموزی استان و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان ابهر جلسه توجیهی مربیان تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از ابهر،با حضور فیروز مهدی رئیس سازمان دانش آموزی استان و مسئولان آموزش و پرورش شهرستان ابهر جلسه توجیهی مربیان تشکیلات دانش آموزی پیشتازان و فرزانگان برگزار شد.

در این جلسه مدیر آموزش و پرورش ابهر،ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در سانحه آتش سوزی و غرق کشتی ایرانی سانچی و با اشاره به نقش مربیان تشکیلات دانش ،موزی در تقویت باورهای دینی، اجتماعی و مذهبی دانش آموزان، گفت: سازمان دانش آموزی با هدف آماده کردن دانش آموزان جهت حضور درعرصه های مختلف زندگی و پذیرش مسئولیت های فردی و اجتماعی شکل گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم برنامه محوری مربیان سازمان دانش آموزی اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت های مربیان شناخت هوش های چندگانه و اجرای برنامه هایی جهت تخلیه هوش هیجانی دانش آموزان در مدارس است.

در ادامه رئیس سازمان دانش آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر این که سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران برای شناخت حیات اجتماعی سالم در کنار آموزش های رسمی و نظری ،دانش آموزان را با زندگی عملی منطبق بر آرمان های اسلامی و ملی آشنا می کند گفت: نشانه کار آمدی تشکل ها در گرو بروز و ظهور اثرات فعالیت های مربیان در اجتماع کوچک مدرسه و در سطح جامعه است.

فیروز مهدی با تبیین اهداف و فعالیت های سازمان دانش آموزی گفت: برای جذب حداکثری دانش آموزان و دست یابی به اهداف این سازمان باید سه شعار؛« همدلی، همفکری و همکاری» در سرلوحه فعالیت های مربیان قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که تقویت هویت ملی و دینی از مهمترین اهداف سازمان دانش آموزی است،افزود: افزایش مسئولیت پذیری ، کسب مهارت های اجتماعی ، شکوفایی و رشد استعدادها و خلاقیت ها و آشنایی اعضاء با حقوق فردی و گروهی در جامعه از دیگر اهداف این سازمان است.

به اشتراک بگذارید :