15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۱۰:۲۷:۲۵
کد مطلب:  553054
معاون آموزش متوسطه ی استان زنجان در شهرستان ابهر:
هشت رتبه ممتاز کشوری برنامه تعالی مدیریت حاصل تلاش مدیران و معلمان است

محمودشهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل در گردهمایی معاونین آموزش متوسطه مناطق14 گانه در شهرستان ابهرگفت: کسب 8 رتبه ممتاز کشوری توسط مدارس استان در ارزیابی برنامه تعالی مدیریت ،حاصل تلاش مدیران و معلمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازابهر، گردهمایی معاونین آموزش متوسطه مناطق 14گانه استان زنجان با رویکرد استقرار پایه دوازدهم با حضور محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه و روسای ادارات اداره کل در محل سالن اجتماعات آموزش و پرورش ابهر برگزار شد.

محمود شهبازی دراین گردهمایی با اشاره به این که آموزش و پرورش محور توسعه پایدار است گفت: مهمترین رسالت نظام تعلیم و تربیت ارتقای کیفیت برنامه های آموزشی و تربیتی در بستر مدارس است.

وی با اشاره به موفقیت های چشم گیر آموزش متوسطه در سطح کشور، گفت: آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین،مسئولیت تربیت دانش آموزانی با ایمان، اخلاق مدار، مسئولیت پذیر، شجاع و کار امد را  برعهده دارد و در این راستا باید تلاش کند تا از کلیه ظرفیت های درون و برون سازمانی  بهره گیرد.

شهبازی تربیت اخلاقی را  در کنار آموزشهای رسمی نیاز ضروری جامعه دانست و اظهار داشت: اخلاق مهم‌ترین و اساسی‌ترین جنبه مهارتی زندگی است و تلاش برای تربیت دانش آموزانی اخلاق مدار که قرار است سکان اداره و آینده کشور را بر عهده بگیرند از اولویت های آموزش و پرورش است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل با اشاره به رشد میانگین نمرات نهایی دانش آموزان استان در ارزیابی سال تحصیلی گذشته این موفقیت و همچنین کسب 8 رتبه ممتاز توسط مدارس استان در ارزیابی برنامه تعالی مدیریت در سطح کشور  را حاصل تلاش مدیران و معلمان دانست.

شهبازی هدف از این گرد همایی را برنامه ریزی منسجم جهت استقرار پایه  دوازدهم عنوان کرد و با تاکید بر اهمیت این موضوع ، گفت برنامه ریزی جهت مدیریت هرچه بهتر منابع مالی ، انسانی ،تجهیزات و فناوری و پیش بینی نیازها  از جمله مواردی است که باید در کمیته های اسقرار پایه دوازدهم مناطق با رویکرد برش منطقه ای به آنها توجه شود.

وی با بیان این که در سال جاری 25 هزار و 751 دانش آموز در دوره متوسطه نظری و مهارتی در 1274 کلاس درس در حال تحصیل هستند گفت: پیش بینی می شود که در سال تحصیلی آینده 31 هزار و486 دانش اموز در 1 هزار 562 کلاس درس مشغول تحصیل باشند.

این مقام مسئول افزود: با این شرایط در سال تحصیلی 98-97 در دوره متوسطه نظری و مهارتی به 573 نیروی انسانی و 218 کلاس درس جدید نیازمندیم و بر طرف شدن دغدغه استقرار پایه دوازدهم  از هم اکنون به عزم جدی و تمهید مقدمات مسئولان نیازمند است.

در ادامه روسای هر یک از ادارات اداره کل و مسئولان استانی و شهرستانی به تفصیل در باره وضعیت نیروی انسانی، فضاهای اموزشی ، امار دانش اموزی ، پیش بینی  ورودی و خروجی نیروهای انسانی و وضعیت بازنشستگی توضیحاتی ارائه  و درباره مهمترین چالشهای مناطق تبادل نظرنمودند.

به اشتراک بگذارید :