27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۱۰:۰۲:۰۹
کد مطلب:  552987
مصوبه هيئت عمومي ديوان عدالت اداري در پرداخت حق مهدكودك به زنان شاغل در آموزش و پرورش

مدير كل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از مصوبه هيئت عمومي ديوان عدالت اداري در پرداخت حق مهدكودك به زنان شاغل در اين وزارتخانه خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش،  فرحناز مينايي‌پور مديركل امور زنان وزارت آموزش و پرورش گفت:  در حال حاضر هفت هزار نفر از زنان شاغل به كار در وزارت آموزش و پرورش كه داراي فرزند خردسال، جهت دريافت حق مهد كودك، به ديوان عدالت اداري شكايت كرده اند و در برخي از استان‌ها، ديوان عدالت اداري مديران كل آموزش و پرورش را ملزم به پرداخت حق مهدكودك كرده است.

مينايي پور گفت:  در بودجه آموزش و پرورش اعتباري از سوي برنامه و بودجه براي پرداخت حق مهدكودك به زنان شاغل در اين وزارت خانه ديده نشده است.

وي گفت: با توجه به افزايش تعداد آراي صادر شده از سوي ديوان عدالت اداري، پرداخت حق مهدكودك به زنان شاغل در وزارت آموزش در هيات عمومي ديوان بررسي و مصوب شد، تا سازمان برنامه و بودجه مکلف شود اعتبار لازم را در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهد و این وزارتخانه نسبت به پرداخت حق مهدکودک زنان شاغل دارای فرزند خردسال اقدام کند.

مدير كل امور زنان  وزارت آموزش و پرورش: با اشاره به اینکه این مصوبه به نفع آموزش و پرورش و مادران شاغل در این وزارتخانه است،گفت:مصوبه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری باید به دولت ابلاغ شود و پس از تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت آن به مادران شاغل اقدام شود.

مينايي پور گفت: تعداد زنان شاغل درآموزش وپرورش از بسیاری دستگاه‌ها بیشتر است و برخورداری این زنان از این حق سبب برقراری عدالت خواهد شد و از تبعیض بین کارمندان آموزش و پرورش با ساير كارمندان کاسته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :