22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۵۱:۱۷
کد مطلب:  549268
استاندار تهران در هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران:
ضرورت اجرای طرح راهیان نور برای ترویج و حفظ ارزش های دفاع مقدس در میان دانش آموزان

استاندار تهران با تاکید بر ضرورت اجرای طرح راهیان نور برای دانش آموزان، گفت: راهیان نور طرحی ملی است و به منظور حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس باید اجرایی شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران، به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور شکراله حسن بیگی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی،تواهن سرپرست معاونت امور عمرانی، فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های  استان،سیاوش شهریور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران و با حضور اعضای شورا برگزار شد.

 

در این جلسه گزارشی از وضعیت مالی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از سوی فولادوند ارائه شد. در ادامه ضیایی بخشدار و رئیس شورای آموزش و پرورش فشافویه گزارشی از شورای این بخش ارائه داد.

 

موضوع گزارش پروژه پرسش مهر بخش دیگری از دستور جلسه را به خود اختصاص داد. براساس آن؛ 1 هزار و 800 فرهنگی استان در طرح پرسش مهر امسال حضور داشتند و 4 هزار و 727  اثر از استان تهران به بخش نهایی ارسال شده است از این تعداد ۱۸۷ اثر برگزیده و ۱۰ اثر در سطح کشوری منتخب شده است.

 

در این جلسه همچنین سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گزارشی از طرح اعزام دانش آموزان به مناطق جنگی دفاع مقدس در قالب راهیان نور ارائه داد.

براساس گزارش وی؛در حال حاضر امسال 10 هزار و 67 دانش آموز برای بازدید مناطق اعزام شده اند .

 

مقیمی،استاندار تهران در ادامه با تاکید بر ضرورت اجرای طرح راهیان نور برای دانش آموزان گفت: راهیان نور طرحی ملی است و به منظور حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس باید اجرایی شود در این طرح همه اقشار مختلف مردم حضور دارند .

 

وی افزود: مشاهده مناطق جنگی برای همه لازم است و باید با نگاهی فرهنگی این طرح ادامه یابد .

 

به گفته استاندار تهران، ایجاد شرایطی برای حضور در مناطق غربی کشور و به ویژه مشاهده مناطق جنگی برای دانش آموزان فرصت مغتنمی است که آموزش و پرورش آن را فراهم کرده است.

به اشتراک بگذارید :