13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ ۰۹:۲۹:۱۹
کد مطلب:  549252
حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان در آموزشگاه دخترانه شرف شهرستان سلطانیه

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،در راستای تجلیل و تبریک از کسب رتبه ممتاز کشوری ،در دبیرستان متوسطه دوره اول دخترانه شرف سلطانیه حضور یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل از سلطانیه،محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،در راستای تجلیل و تبریک از کسب رتبه ممتاز کشوری ،در دبیرستان متوسطه دوره اول دخترانه شرف سلطانیه حضور یافت.

در این دیدار که باهمراهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه صورت گرفت ، شهبازی ضمن عرض تبریک و خداقوت خدمت همکاران آموزشگاه شرف،کسب رتبه ممتاز کشوری را ثمره تلاش همه جانبه عوامل اجرایی و دبیران دانست و افزود :استان زنجان در مقایسه با سایر استان‌های کشور و با توجه به تعداد مدارسی که در آن طرح تعالی مدیریت مدرسه برگزار شده است، بالاترین رتبه را در سطح کشور کسب کرد.

معاون متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان یادآور شد: برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نگاهی تعالی‌بخش، مدرسه‌محور و مشارکت‌جو در اداره مدرسه در راستای کیفیت‌مداری داشته باشد و شرایطی را فراهم می‌کند تا همه عوامل موثر در مدرسه شناسایی و از ظرفیت‌ها و توانایی‌های این عوامل استفاده شود.

وی تصریح کرد: ارتقای کیفیت و بهره‌وری از مهمترین اهداف برنامه تعالی مدیریت مدرسه است که با اتخاذ رویکرد برنامه‌محوری برنامه‌های مدرسه عملیاتی می‌شود باید توجه داشت که این طرح در کنار برنامه‌های دیگر مدرسه نیست، بلکه مدلی برای نظام‌بخشی به تمام فعالیت‌های مدرسه است که با اجرای آن به دنبال نتایج عملکردی و برون‌داد از مدرسه هستیم.

در ادامه مهدی زمانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سلطانیه نیز با اعلام اینکه با برگزاری کارگاهی در زمینه برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی برای مدارس مجری برنامه در سال 97-96 از تجربیات موفق سرکار خانم فتح الهی مدیر آموزشگاه شرف بهره مند خواهیم شد ، افزود : زمینه‌سازی برای دستیابی به استانداردهای آموزش و پرورش، زمینه‌سازی به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش در مدارس و توسعه و تقویت مشارکت کارکنان، دانش آموزان و اولیاء در امر راهبردی و مدیریت مدرسه از مهم ترین اهداف این طرح می باشد.

وی با با بیان اینکه شرایط انتخاب مدارس ممتاز بسیار سخت است، اضافه کرد: کسب رتبه ممتاز توسط آموزشگاه شرف و قرار گرفتن در بین آموزشگاه های ممتاز کشوری در اجرای این طرح ، نشان از اهمیت و تلاش مدیر و همکاران این آموزشگاه دارد. 

مهدی زمانی تصریح کرد: مدرسه با کیفیت مدرسه‌ای است که مدیر مدرسه ملاک و ویژگی‌های راهبردی را در کار لحاظ می‌کند و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مدرسه در آن تدوین می‌کند و همواره مشارکت کارکنان، دانش آموزان و اولیاء در مدرسه چشم‌گیر است.

گفتنی است آموزشگاه شرف برای دومین سال پیاپی حائز کسب رتبه ممتاز کشوری در برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی شده است.

به اشتراک بگذارید :