9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۱۱:۲۷:۴۷
کد مطلب:  548724
مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی در همایش ترویج ازدواج آسان و پایدار:
ازدواج یک واقعیت اجتماعی است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی گفت: همایش ازدواج آسان و پایدار با هدف ارتقا آگاهی جامعه در پژوهشسرا ی آموزش و پرورش برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان به نقل از آموزش و پرورش باوی، مجید موحدیان در این همایش با بیان ویژگی های ازدواج موفق و سالم گفت: ازدواج فقط یک پیوند جنسی نیست بلکه یک پیوند عاطفی الهی است .

وی خاطر نشان کرد: نشاط روحی، رشد عاطفی، افزایش حس مسئولیت پذیری، رسیدن به کمال شخصیت به واسطه پدر و مادر شدن از مهمترین آثار ازدواج سالم بر زندگی زن و مرد می باشد و همین امر اهمیت مقوله ازدواج آگاهانه را روشن می کند .

موحدیان در ادامه با تاکید بر ازدواج  به موقع اظهار کرد: ازدواج یک واقعیت اجتماعی است و نگرش افراد به ازدواج به عنوان یک واقعیت اجتماعی تحت تاثیر فرهنگ و نقش و موقعیتی است که فرد در آن زندگی می کند .

در ادامه همایش حجت الاسلام و المسلمین خلیل امیری فرد امام جمعه شهر ملاثانی گفت: ازدواج یک سنت طبیعی و الهی است. این را پیامبر اکرم(صلی الله علیه و و آله) به سنت خودشان تعبیر می کنند. به خاطر اهمیت این مسئله، به خاطر تاثیر عمیق تشکیل خانواده، در تربیت انسان، در رشد فضایل، در ساخت و ساز انسان سالم از لحاظ عاطفی، رفتاری، روحی و تربیت های بعدی در شرع آمده که پیوند ازدواج را محکم نگه دارید .

گفتنی است؛ در این همایش مباحثی از قبیل چگونگی کسب مهارت ازدواج سالم، شناخت آسیب های روانی واجتماعی، مشاوره با متخصصین در زمینه ازدواج، چگونگی به کار گیری آن، علل و انگیزه ازدواج و دلایل عدم ازدواج مطرح و فرهنگیان جوان شرکت کننده در این همایش اظهار نظر کردند.

 

به اشتراک بگذارید :