20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ ۱۰:۵۵:۴۲
کد مطلب:  548681
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خبر داد :
برنامه ریزی جهت استقرار كامل نظام جدید آموزش فنی و حرفه ای و كاردانش در استان

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت:فضا، نیروی انسانی و تجهیزات جهت استقرار كامل نظام جدید آموزشی هنرستانها در اولویتهای اصلی برنامه ریزی اداره آموزش های فنی و حرفه ای و كاردانش قرار دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در این باره گفت: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، برنامه ریزی جهت استقرار كامل نظام جدید آموزش فنی و حرفه ای و كاردانش با تشكیل كارگروه های تخصصی و جلسات مسئولین آموزش استان و مناطق  كلید خورد.

وی افزود :  با توجه به استقرار نظام جدید آموزشی 3-3-6 از سال تحصیلی 96-95  در دوره دوم متوسطه و استقرار كامل پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در سال تحصیلی 98-97 در كلیه شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و كاردانش، لزوم پیش بینی تمهیدات و مقدمات اجرایی لازم جهت تكمیل فرآیند فوق برای سال تحصیلی آینده ضرورت دارد.

 

شفیع پور ادامه داد : در راستای استقرار كامل نظام جدید آموزش هنرستانی، جلسات و كارگروه های تخصصی در استان تشكیل شده است و پیشنهادات و گامهای اجرایی در راستای اجرای كیفی فرآیند استقرار نظام آموزش فنی و حرفه ای و كاردانش به دفتر وزارتی ارسال شده است .

این مقام مسئول با تاکید بر شناسایی چالش ها و مسائل مورد نیاز مناطق مختلف شهرستان های استان تهران ، تصریح کرد : آماده سازی  بخشنامه ها، نمون برگهای تحلیل وضعیت موجود و دستور العمل های مرتبط  و مشخص كردن چهارچوب عمل اجرایی از جمله اقدامات این استان می باشد تا استقرار كامل  پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده، با كمترین چالش و بهترین كیفیت صورت پذیرد.

 

لازم به ذكر است ،سال تحصیلی آینده با ورود هنرجویان پایه یازدهم به  پایه دوازدهم، در هنرستانها هر سه پایه تحصیلی (دهم، یازدهم و  دوازدهم) اجرایی خواهد شد .

به اشتراک بگذارید :