23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۸ ۱۱:۱۱:۵۷
کد مطلب:  547949
با حضور مسئولان استانی و شهرستانی:
مدرسه دو کلاسه ی خیر ساز روستای ازناب شهرستان ابهرافتتاح شد

مدرسه دو کلاسه ی خیر ساز روستای ازناب شهرستان ابهربا حضور مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شدو مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان زنجان به نقل ازابهر، آئین افتتاح و بهره برداری از مدرسه 2 كلاسه خير ساز روستاي ازناب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اهالي روستا برگزار شد.

فرماندار شهرستان ابهر دراین آئین ضمن قدردانی از  خیّر سازنده ی این آموزشگاه،مدرسه سازی را اقدامی ارزشمند و ناشی از نوع دوستی و اهمیت به ارزشهای انسانی و اسلامی برشمرد و گفت: همه مردم می توانند با مبالغ خیلی کم در این کار خیر سهیم باشند.

حیدری با بیان اهمیت و جایگاه علم و دانش در تعالیم اسلامی و فرهنگ و تمدن ایرانی گفت: ورود خیرین به موضوع گردشگری به ویژه در مناطق روستایی زمینه ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در این مناطق را فراهم می کند.

وی با تاکید بر این که به رغم سرمایه گذاری ها و فعالیت های عمرانی دولت در امر مدرسه سازی هنوز فاصله زیادی تا وضعیت مطلوب داریم گفت: به همت خیرین و مردم بسیاری از مشکلات مدارس رفع شده است.

فرماندار شهرستان ابهر با تاکید بر این که ما مکلف به حمایت همه جانبه برای سرمایه گذاری و فراهم نمودن زیرساخت ها برای ایجاد اشتغال هستیم افزود: دولت برنامه های منسجمی برای ایجاد اشتغال و در آمد پایدار در روستا ها تدارک دیده است.

 در ادامه رضایی مدیر آموزش و پرورش ابهر نیز ضمن قدردانی از عباس مصلّی خیر مدرسه ساز روستای ازناب،با اشاره به مشکلات کمبود فضای آموزشی در شهرستان ابهر و با تاکید بر لزوم رعایت عدالت آموزشی گفت: دو عامل فضا ی آموزشی و نیروی انسانی در ارتقای کیفیت آموزشی موثر هستند و با توجه به اولویت فضای فیزیکی، و فرسودگی بیش از 30 درصد مدارس منطقه آموزش و پرورش همچنان به یاری خیرین و مردم شهرستان نیازمند است.

وی با اشاره به کمک های خیرین و مردم به مدارس، از توجه مردم به مقوله آموزش و فرهنگ قدر دانی کرد و گفت: خوشبختانه شهرستان ابهر در موضوع جذب کمک های خیرین در رتبه اول استان قرار دارد و این نشان از اعتماد عمومی به این نهاد مردمی دارد.

 سپس حسین صالحی، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز شهرستان ابهر با تاکید بر اهمیت علم‌آموزی در دین اسلام تصریح کرد: حضور خیرین در عرصه علم‌آموزی یکی از مولفه‌هایی است که می‌تواند در رسیدن به اهداف این حوزه موثر واقع شده و به عنوان اقدامی نیک در کارنامه اعمال خداپسندانه نیک‌اندیش ثبت شود.

  وی ضمن قدر دانی از مشارکت خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار منطقه و با اشاره به افتتاح مدرسه دو کلاسه در روستای ازناب ابهر گفت: این مدرسه به همت یکی از خیرین همین روستا و با اعتبار 200 میلیون تومان احداث و تجهیز شده که پیش‌بینی 4 کلاس و تجهیز مدرسه برای 24 دانش‌آموز در این فضای آموزشی صورت گرفته است.

صالحی با اشاره به اینکه فراهم کردن زیرساخت‌های آموزشی دانش‌آموزان می‌تواند زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کند، تاکید کرد: پیش از این دانش‌آموزان روستای ازناب در فضایی که در ساختمان خانه بهداشت روستا پیش‌بینی شده بود تحصیل می‌کردند.

وی هر گونه هزینه در آموزش و پرورش را سرمایه گذاری دراز مدت و در راستای توسعه عنوان کرد و مشارکت خیرین در ساخت و تکمیل مدارس در مناطق محروم شهرستان را حسنه ای ماندگار و صدقه ای جاریه دانست.

گفتنی است مراسم کلنگ زنی این پروژه در 30 تیرماه 96 برگزار و با همت عباس مصلی خیر روستای ازناب این مدرسه در زمینی به مساحت 1350 متر مربع و با زیربنای 80 متر مربع در مدت 5 ماه احداث و به بهره برداری رسید.

به اشتراک بگذارید :