27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۱۶ ۰۹:۰۷:۵۱
کد مطلب:  546646
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری جشنواره الگوهای برترتدریس درس تفکر و سبک زندگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، از برگزاری جشنواره الگو‌های برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی پایه‌های هفتم و هشتم دوره متوسطه اول در مدارس مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سیدمجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: جشنواره الگو‌های برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی به منظور ارتقای کمی و کیفی دانش، نگرش و مهارت‌های مربیان و دبیران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره در راستای توسعه پژوهشگری و افزایش توانمندی‌های حرفه‌ای معلمان به شکل فردی و گروهی ،برگزار می شود ، تاکید کرد: تبادل تجارب و دستاورد‌ها در سطح محلی و ملی و ایجاد فرصت‌های باز آموزی مستمر علمی، تحقیقاتی و مطالعاتی برای مربیان پرورشی، مشاوران و دبیران درس تفکر و سبک زندگی از جمله موارد برگزاری این جشنواره می باشد.

هاشمی، آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را 15 بهمن ماه سال جاری اعلام کرد و افزود: از هر منطقه از بین آثار داوری شده فقط یک اثر پایه هفتم و یک اثر پایه هشتم به مرحله استان راه خواهد یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید براینکه این جشنواره در اجرای راهکار ۷-۱۱ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برگزار می‌شود، تصریح کرد: مربیان، مشاوران تربیتی، تحصیلی و شغلی و دبیران درس تفکر و سبک زندگی استان می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

هاشمی، ارتقای کمی و کیفی شیوه‌های تدریس مربیان، مشاوران و دبیران درس تفکر و سبک زندگی، اصلاح و تغییر نگرش‌های رایج و سنتی در شیوه‌های تدریس، مکتوب نمودن تجربیات و به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها و اندوخته‌ها و ترغیب و تشویق مربیان، مشاوران و دبیران به استفاده از روش‌های مختلف یادهی-یادگیری را از اهداف برگزاری این جشنواره برشمرد و خاطرنشان کرد:جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی در هفته تربیت اسلامی برگزار و از نفرات برتر مناطق و استان تقدیر خواهد شد؛

گفتنی است سال گذشته 287 نفر از فرهنگیان در مرحله شهرستانی جشنواره الگوهای برتر تدریس در مناطق و نواحی استان شرکت داشتند که  9 تجربه موفق به مرحله استانی راه یافت.

 

 

به اشتراک بگذارید :