12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ ۱۵:۵۵:۱۴
کد مطلب:  542773
امام جمعه بخش گوگان:
متدهای جدید در سوادآموزی مورد توجه قرار گیرد

امام جمعه بخش گوگان در خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ضمن گرامیداشت هفتم دیماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) گفت:باید استفاده از متدهای جدید در سوادآموزی مورد توجه قرار گیرد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از گوگان ،امام جمعه بخش گوگان گفت:باید استفاده از متدهای جدید در سوادآموزی مورد توجه قرار گیرد و اعضای باسواد خانواده می توانند نسبت به آموزش اعضای بی سواد مشارکت و فعالیت نمایند .

وی در بخش دیگری از سخنان خودشان به روایت پیامبر اکرم (ص) را دین خصوص اشاره نمود وگفت: آن حضرت شرط آزادی اسرا را آموزش سواد توسط هرکدام از آنها به 10 نفر از مسلمانان اعلام نموده بودند .

مردان پور در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی حدود 17 میلیون نفر از جمعیت بی سواد بودند که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی و صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی این آمار امروز نزدیک به صفر است.

وی در پایان اظهار امیدواری نمود ان شاء الله مملکت اسلامی به جایی برسد که همه بتوانند از نعمت خواندن و نوشتن بهره مند گردند و ممکلت باسوادی داشته باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :