26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۶ ۱۰:۱۵:۱۵
کد مطلب:  540418
مدیر آموزش‌ و پرورش پیشوا:
آموزش‌صحیح خسارات روانی حوادث غیرمترقبه را کاهش می‌دهد

مدیر آموزش‌ و پرورش شهرستان پیشوا گفت: آموزش‌های جامع و صحیح موجب کاهش خسارات روحی و روانی در حوادث غیرمترقبه می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پیشوا، رحیم جهانی مدیر آموزش‌ و پرورش پیشوا در جلسه آموزشی مدیریت بحران ویژه مدیران مدارس گفت: با توجه به اینکه آموزش‌ و پرورش بزرگ‌ترین مجموعه در شهرستان پیشوا است و بیش از 70 درصد خانواده‌ها را زیرپوشش قرار می‌دهد، می‌تواند با یک آموزش جامع و صحیح موجب کاهش خسارات در زمان وقوع بحران شود.

 

وی با اشاره به اینکه ایران، کشوری زلزله‌خیز است و می‌طلبد که آمادگی لازم برای مقابله با پیا مدهای آن را همواره داشته باشیم ،تاکید کرد: مهم‌ترین پیامد سوانح غیرمترقبه، مباحث روحی و روانی به‌ ویژه در کودکان و نوجوانان است.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش پیشوا ادامه داد: پس از وقوع زلزله، بیشتر کسانی که زنده می‌مانند و مال و عزیزان خود را از دست می‌دهند، دچار بحران روحی و روانی می‌شوند.که با برنامه‌ریزی صحیح و با هماهنگی سایر ادارات، این آسیب‌ها را می توان به حداقل رسانید.

 

جهانی تصریح کرد: تاکنون اقدامات مختلفی برای مقابله با بحران ازجمله مانور زلزله، مانور خروج اضطراری از ساختمان و نمایشگاه‌های مختلف با همکاری جمعیت هلال‌احمر و شبکه بهداشت و درمان در شهرستان پیشوا صورت گرفته است.

 

مدیر آموزش‌ و پرورش پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: بررسی‌های لازم برای شناسایی مدارس ناایمن نیز انجام‌گرفته که این مدارس یا باید تخریب و یا مقاوم‌سازی شوند و این مهم ضمن رایزنی با مسؤولان فرادستی در حال پیگیری است.

به اشتراک بگذارید :