13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ ۱۲:۵۹:۴۷
کد مطلب:  539823
رئیس اداره مشارکت های مردمی استان در بازدید ازافشارخبرداد:
تحصیل حدود 12 هزار نوآموز در مراکز پیش دبستانی غیردولتی

علی بیات رئیس اداره مشارکت های مردمی استان زنجان در بازدید از منطقه افشار ، از تحصیلی بیش از 11 هزار و 740 نوآموز در مراکز پیش دبستانی غیردولتی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از افشار، علی بیات رئیس اداره مشارکت های مردمی و مهدی سالک احمدی کارشناس مدارس از راه دور اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور در منطقه افشار،از مدرسه  راه دور بوعلی سینای شهر گرماب و پیش دبستانی های این منطقه بازدید کردند.

در این دیدار حسینی گزارشی از وضعیت مدارس غیردولتی منطقه ارائه و بر لزوم مساعدت این مدارس با توجه به آمار جمعیتی تاکید کرد.

رئیس منطقه افشار، مدارس غیردولتی را گامی موثر در تسهیل ادامه تحصیل دانست و خواستار همکاری تمامی کارشناسان ادارات با فعالین این مدارس شد.

علی بیات، رئیس اداره مشارکت های مردمی استان نیز با اشاره به مناسب بودن وضعیت استان برای   راه اندازی و فعالیت مدارس غیردولتی گفت : توسعه مشارکت های مردمی از جمله سیاست های محوری دولت تدبیر و امید و وزارت آموزش و پرورش است که به عنوان یک برنامه عملیاتی توسط اداره مشارکت های مردمی استان زنجان پیگیری می شود.

بیات در ادامه با اشاره به تحصیل بیش از 11 هزار و 740 نوآموز در مراکز پیش دبستانی غیردولتی گفت : دوره پیش دبستانی یکی از مهمترین دوره های تحصیلی فرزندان است ، آموزش های پیش از دبستان  آمادگی لازم  را در نوآموزان برای وارد شدن به محیط رسمی آموزش در کودکان ایجاد می کند.

کودک برای یادگیری خواندن، نوشتن و حساب کردن نیاز به مهارت هایی دارد که باید قبل از ورود به دبستان با آنها آشنایی پیدا کند. پرورش چنین مهارت هایی در او نیاز به آموزش دارد. قسمتی از فعالیت های آموزش پیش از دبستان به پرورش این موارد می پردازد.

بیات افزود : ایجاد تمرکز بر فعالیت ها، ایجاد عادت به رعایت قوانین مدرسه و نظم و ترتیب، روابط مناسب با گروه همسالان، احترام گذاشتن به دیگران، دریافت نقش های مختلف اجتماعی، از جمله آموزش هایی است که در این مراکز به کودک داده می شود تا او را برای زندگی آینده آماده کند.

به اشتراک بگذارید :