26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ ۰۸:۲۶:۰۱
کد مطلب:  537453
طي نشست مشتركي با حضور وزير آموزش و پرورش انجام شد:
امضاي تفاهم نامه همكاري هاي مشترك مؤسسه همشهري و مركز اطلاع رساني و روابط عمومي

طي نشستي ميان وزارت آموزش وپرورش و مؤسسه همشهري، تفاهم نامه همكاري هاي مشترك مركز اطلاع رساني و روابط عمومي با مؤسسه همشهري به امضا رسيد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، ظهر امروز طي نشست مشتركي كه در ساختمان شهيد رجايي با حضور سيد محمد بطحايي وزير آموزش وپرورش و مرتضي حاجي مديرعامل مؤسسه همشهري برگزار شد؛ تفاهم نامه همكاري هاي مشترك براي فعاليت هاي رسانه اي، پژوهشي، آموزشي و مهارتي  در حوزه ارتباطات و رسانه با هدف ترويج فرهنگ سالم رسانه اي به امضا رسيد.

 

براساس اين تفاهم نامه مقرر شد به منظور توسعه سواد رسانه اي و ارتقاي جايگاه تعليم و تربيت در افكار عمومي،كميته اي مشترك براي تهيه، توليد و انتشار محتواي مناسب تشكيل و طرفين از ظرفيت هاي مشترك استفاده  نمايند.

 

مرتضي حاجي مديرعامل مؤسسه همشهري در اين نشست اظهارکرد: نقش آموزش وپرورش براي شكل دادن به رفتار صحيح اجتماعي در عرصه جامعه بسيار مؤثر است و بايد براي مشاركت مردم و خانواده ها در امر تعليم وتربيت فرهنگ سازي كرد و از اين بابت مؤسسه همشهري همكاري هاي بسيار خوبي را به موجب اين تفاهم نامه مي تواند براي تعميق فرهنگ عمومي و توجه ويژه به آموزش وپرورش ارائه كند.

 

سيد محمد بطحايي نيز در اين نشست ارتقاي نگرش خانواده ها به مسائل آموزش فرزندان و نيز جايگاه اجتماعي آموزش وپرورش را از دغدغه هاي این وزارتخانه عنوان كرد و افزود: يقيناً در اين مسير توليد محتواهاي مناسب و جذّاب براي گسترش نفوذ آموزش وپرورش در خانواده ها بسيار مؤثر خواهد بود.

 

براين اساس؛ طي تفاهم نامه مؤسسه همشهري و مركز اطلاع رساني و روابط عمومي مقرر گرديد، مؤسسه همشهري با همكاري مركز اطلاع رساني و روابط عمومي زمينه معرفی معلمان و فرهنگيان فرهيخته و صاحب فكر و اهل قلم در سطح جامعه را فراهم نموده و در جهت برگزاري كارگاه هاي مهارتي، بازديدها و دوره هاي آموزش توليد و انعكاس خبر براي كارشناسان روابط عمومي آموزش و پرورش كشور، همكاري هاي لازم را با اين مركز به عمل آورند، همچنين برگزاري نشست هاي هم انديشي ، انتشار ويژه نامه هاي موردنياز آموزش وپرورش و ترويج فرهنگ سالم رسانه اي از ديگر محورهاي اين تفاهم نامه ها بود.

 

گفتني است؛ در اين نشست كه محمدزاده، مشاور وزير و مديركل دفتر وزارتي و عارف نيا مشاور شهردار و رئيس مركزارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران نيز حضور داشتند، تفاهم نامه مذكور توسط خسرو طالب زاده، قائم مقام فرهنگي و مديرمسئول مؤسسه همشهري به نمايندگي از مؤسسه مذكور و مرتضي نظري رئيس مركز اطلاع رساني و روابط عمومي به نمايندگي از وزارت آموزش وپرورش به امضا رسيد.

 

به اشتراک بگذارید :