28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۰:۵۹:۰۰
کد مطلب:  536829
معاون پژوهش،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
پژوهش مهمترین رکن فعالیت یاددهی یادگیری است

معاون پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در آئین تجلیل از برگزیدگان برتر پژوهشی ناحیه2بهارستان گفت: پژوهش مهمترین رکن فعالیت یاددهی- یادگیری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهرات به نقل از ناحیه2بهارستان،حسین سنجری معاون پژوهش ،برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان گفت: دانش بشر حاصل تلاش های کاوشگرانه از نسلی به نسل دیگر است و نیاز انسان به دانستن نیازی فطری است.

وی با اشاره به نظریات مختلف ادراکی ، تاکید کرد:  در همه این روشها، تحقیق و پژوهش نهفته است وبدون تحقیق و پژوهش کار به سرانجام نمی رسد و لزوما همه پژوهش ها نیز منتج به تولید دانش نمی شود.

این مقام مسئول در ادامه پژوهش را مجموعه فعالیت های نظام مند و هدفمند که برای پاسخ به پرسش ها و کشف مجهولی در راه رسیدن به توسعه علم و دانش بشر صورت می گیرد،دانست  و ادامه داد: پژوهش مهمترین رکن فعالیت یاددهی یادگیری است

سنجری با تاکید بر اینکه ،پژوهش در برنامه سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی به عنوان مرکز ثقل آموزش می باشد ، تصریح کرد: در این سند به یادگیری خلاق به جای یادگیری حافظه محور تاکید می شود وتحول در آموزش و پرورش بدون اندیشه و تحول در معلمان اتفاق نخواهد افتاد .

 

به اشتراک بگذارید :