25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۰۲ ۱۰:۴۹:۰۲
کد مطلب:  536784
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل شهرستان های استان تهران:
ضرورت تشکیل کارگاه آموزشی در حوزه قوانین مالی وحقوقی

کارگاه آموزشی قوانین مالی و اداری با حضور شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، روسای مناطق 21 گانه ومعاونین توسعه مدیریت وپشتیبانی مناطق شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛ یداله شهباز بیگی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ؛ گفت:با توجه به قانون بودجه سال 97 و استانی شدن بودجه، اهمیت تشکیل چنین کارگاه آموزشی در حوزه قوانین مالی وحقوقی بیش از پیش احساس می شود.

وی با اشاره به اینکه تعهدات اخلاقی و قانونی از ضروریات انجام کار شاخه توسعه مدیریت ومدیریت مالی است، تاکید کرد: باید سمت وسوی جلسات را به سوی آموزش های کاربردی برد تا مشکلات موجود در اسرع وقت مرتفع گردد.

شهبازبیگی ،با تاکید بر این که مسائل مالی نیاز به تخصص و آگاهی دارد ، تصریح کرد: شما به عنوان مسئولین تراز اول آموزش وپرورش در مناطق تابع می بایست با توجه به تعهدات قانونی و اخلاقی مراقب باشید تا از بروز تخلفات جلوگیری به عمل آید .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: تایید قرار دادهاتوسط مسئولین حقوقی ، ذی حساب منطقه و اداره کل، توجه بر صحت اسناد مالی،تاکید بر بستن حساب های مالی مدرسه،توجه به اخذاسناد مالکیت،رعایت مراحل هزینه ای، نظارت بر صندوق وام ضروری اداره ، بررسی و بستن دفاتر مالی مدارس خاص توسط استان،استفاده از ظرفیت وپتانسیل های شورای آموزش و پرورش، ضرورت  تشکیل شورای مالی در مناطق تابع و پیگیری پرداخت بدهی گاز مدارس و انشعابات از طریق وزارت متبوع از جمله مواردی است که باید مورد توجه جدی معاونین پشتیبانی مناطق قرار بگیرد.

 شایان ذکر است جلسه کارگاهی فوق به منظور ارتقاء دانش تخصصی و آگاهی مسئولین شورای معاونین اداره کل،روسا و معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی مناطق تابع در قالب ضمن خدمت در سالن آیت اله رفسنجانی اداره کل برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :