27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ ۱۱:۲۵:۴۴
کد مطلب:  532941
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی برگزار گردید؛
همایش تجلیل از دانش آموزان برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز شهرستان اسکو

با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش آذربایجان شرقی، همایش تجلیل از برترین های مسابقات قرآن، عترت و نماز، فرهنگی و هنری دانش آموزان مدارس شهرستان اسکو برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اسکو، طاهر علمی گفت: خواندن قرآن مایه ای رستگاری است ، در قرآن بصیرت ها آشکارمی باشد و معنای عمیق آن روشن، ظواهر آن آشکار و پیروان آن شاد هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش آذربایجانشرقی ادامه داد: غافل شدن از قرآن بحران ها و استرس های زندگی و بد اخلاقی ها را برای انسان در پی داشته و انس با قرآن زندگی سالم را برای انسانها فراهم می سازد.

علمی بابیان اینکه در 44 دارالقرآن دانش آموزی استان، یازده هزار دانش آموز جذب شده اند، تصریح کرد: خانواده ها و اولیای دانش آموزان نقش بسزایی در این فرایند دارد که در آینده نزدیک شاهد  جذب دانش آموز در دارالقرآن ها باشیم .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان دوره تحصیلی مقطع ابتدائی را بهترین زمان برای یادگیری قرآن برای دانش آموزان اعلام نمود و افزود: در این دوره معلمان و خانواده ها برای روخوانی فرزندان خود تلاش اساسی کنند.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان افزود: مسابقات فرهنگی و هنری در به کمال رساندن دانش آموزان دخیل هستند بشرط آنکه دانش آموزان با عشق و علاقه درونی در این مسابقات شرکت نمایند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ادامه داد: اهمیت پرسش مهربه منزله قدم گذاشتن در دایره  پژوهش و تحقیق و تفکر می باشد و روش صحیح مطالعه و تحقیق برای معلمان فراهم می کند و مهارتهای سخن گویی وتدریس را در انسان تقویت می کند.

علمی در پایان بیان داشت: خانواده و مدرسه دو نهاد مقدسی هستند که از طریق ارتباط این دو کانون ، تربیت اجتماعی دانش آموزان شکل می گیرد.

نجابت مدیرآموزش و پرورش شهرستان اسکو ضمن ارائه گزارشی از وضعیت پرورشی مجموعه آموزش و پرورش شهرستان، از کسب چهار رتبه ی استانی ، سه رتبه دوم استانی و یک رتبه کشوری در مسابقات قرآن ، عترت ونماز و فرهنگی و هنری و پرسش مهر در سالتحصیلی گذشته خبر داد.

 

به اشتراک بگذارید :