25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ ۱۶:۱۹:۴۷
کد مطلب:  527728
استاندار تهران در ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران:
آموزش و پرورش مهمترین نقش را در تربیت نیروی انسانی دارد

ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران و با حضور معاون وزیر و رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمي ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و دیگر اعضا در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در در حال برگزاری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ششمین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران به ریاست محمد حسین مقیمی استاندار تهران و با حضور معاون وزیر و رئيس سازمان مدارس و مراكز غيردولتي و توسعه مشاركت هاي مردمی ، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان تهران، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران، مدیرکل شوراهای وزارت آموزش و پرورش و دیگر اعضا در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

محمد حسین مقیمی استاندار تهران با اشاره به اینکه امروزه نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه در هر کشوری محسوب می شود تاکید کرد: آ آموزش و پرورش مهمترین نقش در تربیت نیروی انسانی را دارد.

وی افزود: امروزه جامعه ای در دنیا موفق است که به آموزش و پرورش خود بها بدهد چرا که خمیر مایه اصلی تربیت نیروی اننسانی آن جامعه در آموزش و پرورش است که شکل می گیرد.

مقیمی ، با تاکید بر اینکه ما هر چقدر از آموزش و پرورشی قوی تر ، فعال تر و پویا تر برخوردار باشیم به همان اندازه به اهداف عالی توسعه دست می یابیم ، تصریح کرد: هزینه در آموزش و پرورش نوعی سرمایه گذاری است ، چرا که تحول ، پویایی و توسعه در هر جامعه ای به واسطه آموزش و پرورش  و تربیت نیروی کارآمد انسانی است در آن جامعه شکل می گیرد.

استاندار تهران ، طلب علم و رفتن به سوی دانش را از ویزگی های بارز و مهم دین اسلام و فرهنگ غنی ایرانی دانست و افزود: آموزش و پرورش از همان نخست مورد توجه حضرت امام خمینی (ره) بود و مقام معظم رهبری و همگی دلسوزان نظام نیز برای آموزش و پرورش جایگاه بسیار ویژه ای برخوردارند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در گذشته بسیار مردمی بوده است ، یادآورشد: امروز نیز باید مردم نقش خود را در نظام تعلیم و تربیت بسیار جدی ایفا کنند.

مقیمی ، توسعه فضاهای آموزشی غیر دولتی و مشارکتی را از جمله اقدامات ضروری دانست که باید صورت پذیرد و ادامه داد: مرم باید در ایجاد فضاهای آموزشی و تجهیزات مورد نیاز مدارس دولت را همراهی کرده چرا که در دنیای امروز نمی توان با تجهیزات گذشته دانش آموزان را تربیت کرد.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: رسیدن به یک سطح از آموزش و پرورش در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران نیازمند کاری جدی است که همراهی همگان را می طلبد.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :