27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ ۱۲:۲۲:۱۶
کد مطلب:  527416
معاون پرورشي و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران
قرآن به زندگی اجتماعی انسانها معنای بیشتری می دهد

اختتامیه سی و پنجمین دوره مسابقات استانی قرآن ،عترت و نماز قطب شهرستان هاي شهريار، قدس و ملارد به ميزباني شهر قدس با حضور مسئولین استاني برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشي و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران درحاشيه اختتاميه مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان در شهرستان قدس با اشاره به برنامه هاي مدون اين اداره كل، در زمینه فعالیت های قرآنی اظهار داشت : فعالیت ها و مسابقات قرآنی در سطح مدارس شکل می گیرد و از این رو ما در سطح مدارس برنامه های متعددی داریم تا بتوانیم دانش آموزان را هر چه بیشتر با قرآن انس دهیم .

وی با اشاره به اینکه در سالهای گذشته دانش آموزان دختر و پسر این استان در مسابقات قرآنی شرکت کرده و رتبه های برتر در حوزه ها و سطوح مختلف کسب نموده اند، تاکید کرد: امسال با توجه به مصادف بودن هفته قرآن و عترت با ايام ماه ربیع الاول،تصمیم بر این شد که  از دانش آموزان با رتبه های برتر و عزیزانی که در حوزه های عترت و نماز فعال هستند ،تجلیل بعمل آوریم.

هاشمي ادامه داد: ما به صورت قطبی در پنج قطب استان برنامه ریزی کردیم و شهرقدس ، میزبان دانش آموزان شهرستانهای قدس،ملارد و شهریار گردید.

معاون پرورشي و فرهنگی اداره كل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران در پایان خاطر نشان كرد: هدف از برگزاری مسابقات قرآنی این است که دانش آموزان اهمیت قرآن را در زندگی درک کرده و بدانند که کتاب الهی ، به زندگی اجتماعی انسان  معنای بیشتری می دهد.

شایان ذکر است ،در این مراسم از فرهنگیان و دانش آموزان شهرستانهای قدس،ملارد و شهریار که در مسابقات استانی قرآن ،عترت و نماز و مصباح الهدی حائز رتبه های برتر شده بودند، تجلیل شد.

 

به اشتراک بگذارید :