27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ ۱۵:۵۶:۴۶
کد مطلب:  524567
رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
اهمیت و لزوم تصویب منشور حقوق شهروندی برای معلولین

رئیس اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اگر مسئولان بسترهای لازم را جهت تصویب و اجرای منشور حقوق شهروندی گام های موثری بردارند، بسیاری از خواسته های معلولین برآورده خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، الماسی در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش به مناسبت برگزاری جشن ویژه روز معلولین به همت اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: امسال تصمین گرفتیم اقدام به برگزاری برنامه متفاوت تری نسبت به سال های گذشته داشته باشیم و به همین منظور توانمندی کودکان با نیازهای ویژه را در معرض دید همگان قرار دادیم.

وی افزود: با کمک نهادهای مرتبط با حوزه معلولین برنامه متفاوتی را به مردم ارائه داده ایم که خوشبختانه مورد استقبال همگان قرار گرفته است.

الماسی ادامه داد: یکی از اهداف برگزاری این برنامه، آشنایی مردم با خواسته ها و ویژگی ها و توانمندی های معلولین است و خوشبختانه معلولین به همگان اثبات کرده اند که معلولیت، محدودیت نیست.

وی تصریح کرد: در اجرای این برنامه سازمان های مرتبط اجرایی بهزیستی، شهرداری، دفتر پویش ترافیک، دفتر معلولین شهرداری، دانشگاه اصفهان و تشکل های مردمی استان همکاری دو طرفه ای داشته اند.

رئیس اداره ستثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: اداره استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و دفتر فدراسیون جانیازان و معلولین و شهرداری

وی عنوان کرد: اگر مسئولان بسترهای لازم را جهت تصویب و اجرای منشور حقوق شهروندی گام های موثری بردارند، بسیاری از خواسته های معلولین برآورده خواهد شد.

الماسی ادامه داد: از جمله مواردی که در این منشور اشاره شده است، حق مسکن، بیمه درمان، هزینه های مکمل درمانی، ایاب و ذهاب معلولین، حمل و نقل عمومی، عدالت آموزشی، مناسب سازی بسیاری از فضاهای آموزشی و .. می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :