28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ ۰۷:۳۸:۴۱
کد مطلب:  523702
با افتتاح «استوديو الفبا» در روابط عمومي آموزش و پرورش صورت می گیرد:
آغاز فصل جديدي در تعامل آموزش و پرورش و افكار عمومي

با حضور وزيرآموزش و پرورش در مركز اطلاع رساني و روابط عمومي، از «استوديو الفبا» رونمايي شد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، اين استوديو كه توسط مركز اطلاع رساني و روابط عمومي طراحي، ساخته و آماده شده است، از اين پس ميزبان نشست ها وگفتگوهاي علمي و فرهنگي مرتبط با تعليم و تربيت خواهد بود و از معلمان، دانش آموزان، صاحب‌نظران و كارشناسان دعوت خواهد شد تا مسائل و موضوعات مرتبط با آموزش و پرورش را در قالب گفتگوهاي رو در رو و مستقيم مطرح نمايند.

 

استوديو الفبا همچنين فضايي خواهد بود كه در آن، مواضع رسمي آموزش و پرورش از زبان مسئولان اين نهاد به اطلاع رسانه ها و افكار عمومي خواهد رسيد و مديران ارشد و سياستگذاران آموزش و پرورش با حضور در اين مكان، به پرسش هاي مطرح در فضاي جامعه پاسخ مي گويند كه اين خود گامي مهم در نهادينه كردن فرهنگ پاسخگويي سريع و دقيق به افكار عمومي محسوب مي شود.

 

سيد محمد بطحايي در مراسم رونمايي از اين استوديو در سخناني به ضرورت تعامل هرچه بيشتر آموزش و پرورش با رسانه‌ها و افكار عمومي اشاره و اظهار اميدواري كرد كه اين استوديو و مجموعه برنامه هاي مركز اطلاع رساني و روابط عمومي بتواند آموزش و پرورش را به ا ين هدف مهم نزديك‌تر سازد.

 

لازم به ذكر است افتتاح اين استوديو با دو گفتگوي صميمي صورت گرفت. در يكي از اين گفتگوها دو دانش‌آموز دختر و پسر از دغدغه ها و نگراني هاي همكلاسي هاي خود با وزير آموزش و پرورش سخن گفتند و پرسش‌هايي را با وي در ميان گذاشتند.

 

وزير آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش اين دانش آموزان در ارتباط با كسالت آور بودن برنامه هاي درسي، به لزوم تغيير محتوا و روش ها اشاره كرد و شادابي، مهارت محوري و خلاقيت را از لوازم ضروري تغيير شرايط فعلي عنوان نمود و يكي از موانع اين كار را تنگناهاي مختلف از جمله محدوديت در فضاي مدارس و سازگار نبودن آن با شيوه هاي نوين تدريس و مدرسه داري دانست.

 

در گفتگوي ديگري، خانم فتحي، معلم مقطع ابتدايي شهر تهران به گفتگو با وزير آموزش و پرورش و بيان ديدگاه‌هاي خود پرداخت.

 

همچنين در اين مراسم از پوسته جديد پرتال وزارت آموزش و پرورش رونمايي شد. اين پوسته با قابليت‌هاي جديدي طراحي شده و سازگار با دستگاه‌هاي مختلف اعم از گوشي، تبلت وغيره است و در طراحي آن به ادارات استاني، معاونت ها و سازمان هاي ستادي اختيارات بيشتري براي بار‌گذاري و انتشار اخبار واگذار شده است

به اشتراک بگذارید :