27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ ۱۱:۴۳:۰۹
کد مطلب:  523251
فرماندار قدس:
صرف توجه به آموزش ، موجب ناقص ماندن رسالت آموزش‌وپرورش می‌شود

فرماندار قدس گفت: آموزش‌وپرورش زمانی محقق می‌شود که در کنار آموزش بتوانیم به موضوع پرورش هم توجه نماییم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از قدس ،نشست صمیمی فرماندار  قدس با حضور اعضای شورای آموزش ‌و پرورش و اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس قدس با محوریت نقش مؤثر انجمن اولیا و مربیان در توانمندسازی و مهارت‌آموزی دانش آموزان در فرآیند آموزش‌ و پرورش در محل سالن آمفی‌تئاتر شهر قدس برگزار شد.

سید مهدی محمدی فرماندار قدس گفت: حضور داوطلبانه و ارزشمند شما والدین و اعضای انجمن اولیا و مربیان نشان از احساس مسئولیت در حوزه تعالی آموزش ‌و پرورش و به‌تبع آن تعالی شهر و شهروندی است.

 

وی بابیان اینکه وظیفه‌ی ما به‌عنوان نماینده دولت ایجاد ظرفیت‌های لازم نسبت به ارتقا سرانه‌های آموزشی موجود و جلب مشارکت مردم و حمایت آنان است، افزود: اعتقاد ما بر این است که این ظرفیت‌های بی‌بدیل و ارزشمند باید در جهت تعالی دانش آموزان که آینده‌سازان این مملکت هستند صرف شود که این مهم با پیوند بین خانه و مدرسه محقق می‌شود.

 

فرماندار قدس با تأکید بر اینکه برنامه‌های آموزش‌وپرورش مستلزم مشارکت والدین است، گفت: توانایی فکری و علمی و تخصصی والدین  برای تربیت هر چه‌بهتر فرزندان این مرزوبوم بسیار اهمیت دارد و دراین‌بین تداوم و بقای جامعه درگرو هدایت دانش آموزان که ارکان اصلی سیستم آموزشی را تشکیل می‌دهند، است.

 محمدی در بخش دیگر سخنانش عنوان کرد: کشور ما علی‌رغم دارا بودن عناوین برتر در سطح بین‌المللی، متأسفانه دارای نقاط ضعفی نیز می باشیم که آز جمله آن می‌توان به ضعف در حوزه‌ی آموزه‌های شهروندی، رفتار اجتماعی و بهداشت و درمان اشاره کرد.

مقام عالی دولت در شهرستان قدس با تأکید بر اینکه آموزش‌وپرورش زمانی محقق می‌شود که در کنار آموزش بتوانیم به موضوع پرورش هم توجه نماییم ، تصریح کرد: اگر محور صرفاً آموزش باشد  ، تربیت ناقص می‌ماند و رسالت آموزش‌وپرورش محقق نمی‌شود.

 

محمدی ایفای نقش تربیتی از سوی والدین را نیازمند آگاهی و علم بر روش‌های تربیتی دانست و گفت: دستگاه‌های حکومتی، انجمن اولیا و مربیان در مدرسه و خود خانواده‌ها درزمینهٔ ارتقای آگاهی‌های والدین برای دستیابی و به‌کارگیری روش‌های تربیتی از مسئولیت برخوردار هستند.

 

وی ادامه داد: حتی دولت نیز مصمم است که انجمن‌های اولیا و مربیان را در غالب تشکل‌های مردمی ایجاد نماید تا با مشارکت همگانی، آموزش‌وپرورش بالنده‌تر در تمام سطوح عمل نماید و صرف حضور در جلسات کافی نیست و باید برای حرکت در مسیر توسعه، نگاه توسعه محور داشته باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :